artwork

Star Wars aktörü John Boyega Google reklamında

5 sene önce

0

İlk gösterimi mart ayında, Akademi Ödülleri’nde yapılan “Make Google do it” temalı Google reklamı İngiltere’ye taşındı. Yeni reklam filminde Star Wars aktörü John Boyega Google Assistant kullanıyor.

Star Wars aktörü John Boyega Google Assistant kullananlardan biri.

Oscar Ödül Töreni için hazırlanan ve ilk kez Amerika’da yayınlanan “Make Google do it” reklamında John Legend ve Sia’ya yer vermişti. İngiltere’ye taşınan kampanyada ise pek çok farklı ihtiyaca cevap veren Google Assistant, ayna karşısında James Bond pozu veren ve kendine şaşıran John Boyega’nın menajerini aramakla görevlendiriliyor.

Google Assistant’ın yardımcı olabileceği diğer konular arasında palyaçodan özür dilemek, Japonca konuşmaları anlamak, denizin dibini araştırırken evhamdan kurtarmak gibi gündelik dertler bulunuyor.

Reklam filmi R/GA London tarafından, ortak kreatif direktörler Nick Moss ve Dan Northcote-Smith liderliğinde hayata geçirildi. Reklam filminin yaratım sürecinde Google UK pazarlama ekibinden Graeme Hall, Steve Vranakis, Graham Bednash ve Calvin Lau görev aldı. Entegre global kampanyanın bir parçası olarak hazırlanan reklam filmi sinema, TV, açık hava, basın, web ve sosyal medyada yer alacak.

Yeni ünlüler eklenecek

Google UK Tüketici Pazarlama Ekibi Direktörü Graham Bednash, “Kampanya tüketicilere Google Assistant’ın yapabileceği faydalı şeyleri çekici ve zekice bir yöntemle anlatmak için oluşturuldu” yorumunda bulunuyor.

Star Wars aktörü John Boyega Google Assistant ile hayatını kolaylaştırırken, kampanyanın diğer reklamlarında İngiliz heptatlet Katrina Johnson-Thompson ve İngiltere’nin yükselen yıldızlarından Saoirse-Monica Jackson da yer alacak.

Kampanyayla birlikte Google Assistant’a, özellikle İngiliz aileler için geliştirilmiş birtakım deneyimler de eklenmiş. Eklenen aile deneyimleri arasında Aardman ve British Council tarafından geliştirilmiş uygulamalar da yer alıyor.

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor...