artwork

Sprite sinirleri yatıştırmanın ilginç bir yolunu buldu

3 ay önce

0

Sprite, ‘ısıya duyarlı’ otomat makinesi sayesinde Gen-Z’nin sakin kalmasına yardımcı oluyor

Sprite, Londra’daki King’s Cross İstasyonu’nda, sıcaklık her yükseldiğinde bir Sprite kutusu düşürecek şekilde “ısıya duyarlı” bir otomat makinesi piyasaya sürdü. Makine gün boyunca fiziksel ısıya değil, “duygusal ısıya” tepki verecek.

Sprite’ın küresel platformu “Heat happens, stay cool” kapsamında oluşturulan uygulamada King’s Cross’tan geçen insanlar, “sinirli” anlarını makine için para birimi olarak kullanabilecek. Bu para birimi, iptal edilen veya ertelenen trenler, yüksek sesle TikTok oynayan insanlar ve yavaş yürüyenler sebebiyle yaşanan gerginliği kapsıyor. Makine, bir trenin bir dakika erken kalkması gibi öfke sebebi olabilen anlara tepki vermek için canlı verileri de kullanacak.

WPP’nin Open X ajansıyla ortaklaşa oluşturulan aktivasyon, tren istasyonlarının genellikle diğerlerinden daha stresli bir ortam olmasıyla dünyanın her zamankinden daha “öfkeli” olduğu anlayışı üzerine inşa edildi. Özellikle Gen-Z’yi hedefleyen aktivasyon, bir influencer kampanyasıyla da destekleniyor. Araştırmaya göre; Z Kuşağı’ndan bireyler, ülkenin ortalamasına kıyasla (günde 12 kez) kıyasla kendilerini daha (günde 18 kez) rahatsız hissediyor.

Coca-Cola Company’nin Avrupa Yaratıcı Pazarlama Müdürü Kiran Ranmal, Gen-Z’nin “kampanyanın merkezinde” olduğunu söyledi ve Sprite’ın “anlamlı bir deneyim” yaratmayı umduğunu ekledi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...