Spotify’ın yeni reklam kampanyası ile sevmeye devam edin

Spotify’ın yeni reklam kampanyası olan ‘Love What You Love’, otomobilleri havaya uçurarak, korku film fragmanları çekerek ve doğru şarkılar ile insanları eşleştirerek yeni ‘freemium‘ modelinin pazarlama kampanyasını yürütüyor.

Marka, ‘freemium‘ modeline olan bağlılığını ikiye katlayıp tüm kullanıcıları için yüksek kaliteli bir deneyim yaratırken, iddialı ve esprili, çok yönlü bir kampanya başlattı.

Şirket, yeni Spotify ücretsiz deneyimi sayesinde, reklam destekli kullanıcıların sevdikleri tüm şarkılara ve milyonlarca yeni şarkı keşfetme özgürlüğüne sahip olduklarını belirtti. Bu ruhla, kampanya insanları Spotify’da “sevdiklerinizi sevmeye devam etmeye” davet ediyor.

Kampanyanın ilk bölümünde, Spotify’ın aksiyon ve korku filmi fragmanlarının yer aldığı iki reklam bulunuyor. Kampanyanın ikinci bölümü ise, meşhur eşleşme uygulamasından esinlenerek, şirketin ‘Match Instantly’ adını verdiği dijital videoları içeriyor.

‘Love What You Love’ için, şirket içi yaratıcı ekip, sekiz küresel pazarda sergilenecek olan ve Demi Lovato, Luke Bryan ve Montell Jordan gibi sanatçıların yer aldığı kişiselleştirilmiş ve küratörlü çalma listelerinin altını çizen çeşitli reklam panoları da düzenledi.

‘Match Instantly’ videoları ile Spotify, müziği keşfetmeyi ve sevmeyi teşvik ederek, mükemmel şarkıyı bulmanın veya yeniden keşfetmenin ne kadar güçlü olabileceğini gösteriyor. Bir dizi romantik vinyetle Spotify, gündelik müzik keşif anlarını aşk sahnelerine dönüştürüyor.

Künye

Reklamveren Spotify
CMO Seth Farbman
Global ECD Alex Bodman
Kreatif Direktör Dan Brill, Rajeev Basu
Art Direktör Rainy Fu, Josephine Tansara, Steven Conaway
Metin Yazarı Chris Monk, James Aviaz
Yapımcı Jenna Allchin, Kenzie Tankersley, Gabby Kreutter, Jeong Park
Medya Ajansı UM Worldwide
Prodüksiyon Şirketi  MJZ
Yönetmen Steve Ayson

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.