Spotify’a Apple ve Tidal ile rekabeti için yeni kan

Ürün olarak Apple Music ile ilgili ne düşünürseniz düşünün, sektöre bir etkisi olduğunu inkar edemezsiniz. Jay-Z’nin Tidal’ı ile birlikte Apple’ın müzik aboneliği hizmeti de, müzik endüstrisinin derinlerinde yıldızların gücü ve aralarındaki ilişkinin rekabete yeni bir boyut getirebileceğini gösterdi.

Troy Carter

Spotify da müzisyen ilişkileri ve içerik rekabetinde başını suyun üstünde tutabilmek için müzik yapımcısı Troy Carter’ı bünyesine kattı. Spotify uzun süredir müzisyen ve markalarla yakın şekilde çalışsa da şirket, Apple’ın Jimmy Iovine ya da Tidal’ın Jay Z’si gibi direkt olarak endüstri içinden bir isme sahip değildi. Bu arada bu şirketler ünlü ve sevilen yıldızlardan özel şarkı ve albümler yayınlamaya başlayarak hala müzik aboneliği alaında lider durumda olan Spotify’a karşı güçlü bir avantaj elde ettiler.

Lady Gaga, Eve, John Legend ve Meghan Trainor gibi yıldızlarla çalışan, Spotify’ın yeni silahı Troy Carter ayrıca Uber, Dropbox, Warby Parker ve Spotify gibi startup’lara yatırım yapmış melek yatırımcı AF Square’ı başlatan isim.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.