Site icon Campaign Türkiye

Spotify yıl sonu kampanyasında ilginç çalma listelerini öne çıkarıyor

2018’in sonuna yaklaştığımız şu günlerde Spotify yıl sonu kampanyasında yine ilginç ve tuhaf çalma listelerini ön plana çıkarıyor.

Spotify’ın 3. yılını kutlayan “Wrapped” kampanyası, kullanıcıların dinleme alışkanlıklarını inceleyerek aralarından ilginç hikayeler çıkarıyor. 28 Kasım’da yayınlanan kampanya in-house ekibin imzasını taşıyor.

Platform, kullanıcıların dinleme alışkanlıklarından ilginç hikayeler anlatmak için akışta yer alan verileri saptıyor ve ortaya hayli esprili ve komik şeyler çıkıyor. Komik çalma listelerinin yer aldığı kampanya açıkhava, dijital ve sosyal medya mecralarında ve Avustralya, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Danimarka, Fransa, Almanya, Endonezya, Meksika, Filipinler, İngiltere ve Amerika pazarlarında yer alacak.

Spotify çalma listelerinden oluşturulan 2018 reklamı, Ariana Grande, Post Malone ve Shakira gibi 50’den fazla sanatçıyı içeriyor.

Komik örnekler arasında “sadece 22 gün kalan Kraliyet Düğünü” ve popüler çocuk şarkısı “Baby Shark’a ayrılmış çok sayıda çalma listesi bulunuyor.

Kampanya hakkında konuşan Spotify Tüketici Pazarlaması Global Başkanı June Sauvaget, “Her yıl yayınladığımız “Wrapped” kampanyamız, Spotify’ın “keşif platformu” olarak bir derlemesidir. Spotify’daki etkileşimlerinin küresel Spotify topluluğundaki gelişmelere nasıl bağlandığını görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Spotify resmi çalma listeleri için kişiselleştirilmiş şarkı önerilerini test ettiğini doğruladı.

Exit mobile version