artwork

Spotify yeni Coldplay albümünün tanıtımına gizem katıyor

2 sene önce

0

Coldplay bir konum gösterdikten sonra hayranlar Westfield Shepherd’s Bush’taki etkileşimli bir reklam panosuna gelerek orada yeni şarkı ‘Biutyful’un sözlerini açtı.

Coldplay’in 15 Ekim’de piyasaya sürülmesi beklenen dokuzuncu stüdyo albümü Music of the Spheres’in tanıtımını yapma amacıyla Spotify, hayranlarına şifreli bir reklam panosu sunuyor.

Heyecan 10 Ekim’de Coldplay bir Twitter gönderisi ile başladı:

#SpotTheSpheres hashtag’iyle yayınlanan şifreli gönderi, Music of the Spheres’in grafiklerini kullandı, bir tarih ve konum koordinatları sundu.

Spotify kullanıcıları, Coldplay parçası “My Universe”deki Canvas özelliği aracılığıyla konumu keşfedebildi.

Spotify’ın Canvas özelliği – bir parçaya eşlik eden kısa döngülü video – bir video sanatı vitrini aracılığıyla ipuçlarını ortaya çıkardı.

Londra’daki Westfield Shepherd’s Bush’taki reklam panosunu bulduktan sonra, hayranlar sembolleri taramaya teşvik edildi. Tarandıktan sonra dijital reklam panosu gizemli bir şekilde Biutyful’un şarkı sözlerine ve hayranları Music of the Spheres çalma listesine götüren bir Spotify koduna dönüşüyor.

Spotify İngiltere ve İrlanda Müzik Başkanı Sulinna Ong: “Coldplay dünyanın en sevilen gruplarından biri ve Spotify, yeni albüm lansmanına biraz gizem katmak için onlarla aynı gemide olmaktan çok mutlu. Coldplay hayranlarının inanılmaz derecede tutkulu, bu yüzden umarız kodu kırabilir ve grubun yeni albümü Music of the Spheres’e göz atabilirler.”

Senin için
Tümünü göster
Twitter’in alternatifi Bluesky 100 bin üyeye ulaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya platformu Bluesky, davetli...

Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...