artwork

Spotify Shoreditch’te uygun fiyatlı kafe açtı

2 yıl önce

0

‘Greasy Tunes’ çeşitli yaratıcılarla röportajlar, partiler, söyleşiler ve performanslar sundu.

Spotify, hayranları ve yaratıcıları bir araya getirmek amacıyla Shoreditch’te “Greasy Tunes” ismiyle kendi uygun bütçeli kafesini yarattı.

19 Temmuz’da kapılarını açan ve 22 Temmuz’dan sonra kapanan “Greasy Tunes”, hayranlarına en sevdikleri sanatçılarla tanışma ve lezzetli İngiliz rahat yemeklerini deneme şansı sundu.

Müzik tutkunları kızartma veya domuz pastırmalı sandviçin tadını çıkarırken tanınmış müzisyenlerin, yükselen yıldızların, şarkı yazarlarının ve podcast yayıncılarının röportajlarına, partilerine, konuşmalarına ve performanslarına da göz atabildiler.

Konuklara, duvarlardaki bir sergi aracılığıyla gelecek vadeden illüstratör ve ressamların sanat eserlerinin de gösterildiği kafenin içine girdikten sonra bir “Greasy Tunes” çalma listesi verildi.

Gün boyunca hayranlar; The Receipts, ShxtsNGigs, The Fellas ve JaackMaate’s Happy Hour gibi bazı ünlü İngiliz podcast yayıncılarıyla vakit geçirebildi.

Spotify’ın Noteable ekibi ve şarkıcı/söz yazarı Dylan ile ENNY’nin sadeleştirilmiş akustik performansının yanı sıra bir şarkı sözü yazarı oturumu düzenlendi.

Akşamın ilerleyen saatlerinde kafe, diğerlerinin yanı sıra Thomas Headon, ArrDee ve ShaSimone’dan özel performanslara sahne oldu.

Spotify’ın Culture Next Trends Report’una göre; Z Kuşağı 2021’de Y kuşağından 16 milyar dakika daha fazla müzik dinledi ve %70’inden fazlası kendilerini daha iyi anlamak için işitsel kaynağa yöneliyor.

Spotify İngiltere ve İrlanda Tüketici Pazarlama Başkanı Olga Puzanova: “Yeni nesil dinleyicilerin her zamankinden daha fazla sese yönelmesiyle birlikte, yayın platformları bugün ‘Gen Z kitlelerini anlama ve onlarla bağlantı kurma’ zorluğuyla karşı karşıya.” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

Kaynak: Campaign UK