Spotify sanatçılar için yeni bir format getiriyor

Sanatçılar için Spotify‘ın yeni formatı Canvas‘ın tanıtıldığı ‘Your Art Has The Power To Move’ isimli kampanyada sanatçılara her parça ile 8 saniyelik döngüsel görseller yüklemelerini sağlayan özellik anlatılıyor.

Müzikte görsel sanatın yeri her zaman kritik rol oynamıştır, Canvas da Spotify için bu anlamda elçi olacak. FIG ajansı yaptığı çalışma ile sadece yeni teklife değinmekle kalmıyor; sanatçıları, dinleyicilere yeni ve yaratıcı yollar ile temas etme anlamında da heyecanlandırıyor.

FIG, prodüksiyon ortağı The Mill ile Austin’de Canvas Records’u yarattı; özel üretilmiş çerçeveler ile yaratılmış en iyi yüzlerce Canvas’ların gösterildiği görsel – işitsel dinleme barı. Sektör profesyonelleri ve müzisyenlerin davetli olduğu etkinlikte Canvas’lar doğrudan incelenebiliyor, yakından görülüyor, sanatçılar ve onların dinleyicileri arasında güçlü, yepyeni bir dinamik yaratılıyor. Öne çıkan Canvas’lar arasında: Billie Eilish, Bon Iver, Lil Wayne, John Mayer gibi isimler var.

Her Canvas Plağı bir plak gibi tutulabiliyor, ayrıca her plağın arkasında şarkının Spotify Kodu bulunuyor. Böylece ziyaretçiler Spotify uygulaması aracılığıyla hemen telefonlarına o şarkıyı dinleyebiliyor.


Künye

Reklamveren: Spotify for Artists

Ürün Pazarlama Yaratıcısı: Sam Yeh

Yaratıcı Ajans: FIG

Kurucu: Mark Figliulo

CCO/Ortak: Scott Vitrone

CEO/Ortak: Judith Carr-Rodriguez

CSO/Ortak: Caroline Krediet

Strateji Lideri: Anibal Casso

Yaratıcı Yönetmen: Spencer LaVallee, Evan Schultz

Tasarım Direktörü: Max Friedman

Yönetici Yapımcı: Jill Landaker Grunes

Grup Müşteri Direktörü: Kristin Postill

Grup Proje Yöneticisi: Dee Dee Swartz

Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Rama Allen

Yaratıcı Yönetmen: Aline Ridolfi

Yaratıcı Teknolojist: Fabio Piparo

Prodüksiyon Koordinatörü: Taylor Smith

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.