Spotify reklam atlama özelliğini test ediyor

Dünyanın en büyük online müzik platformlarından biri olan Spotify reklam atlama özelliğini test ediyor. Bu yeni özellik sayesinde dinleyicilere sadece ilgilendikleri reklamları sunmayı hedefliyor.

Şu sıralar dijital audio reklamcılık dünya çapında 1.6 milyar dolar piyasa değerine ulaşmış durumda ve büyümeyi sürdürüyor. Pasta payını büyütmek isteyen Spotify da uygulamasına yeni bir özellik ekleyerek reklamverenler için daha çekici olmayı planlıyor.

Şu anda Avustralya’da yapılan test, ücretli üyelik almamış kullanıcıların istedikleri zaman, istedikleri sayıda reklamı atlayıp müzik dinlemeye devam edebilmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar sadece ilgilendikleri reklamları dinleyecekler ve reklamverenlere daha doğru hedefleme yapma imkanı sunulacak.

Spotify’dan Danielle Lee, bu yeni özelliğin “Haftalık Keşif” gibi olduğunu, aynen burada sunulan kullanıcıya özel müzik listeleri gibi, yeni sistemde de kullanıcıya özel reklam sunabileceklerini ve bu sayede markalara daha faydalı olacaklarını söylüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.