artwork

Spotify, Notting Hill Karnavalı ortaklığını durdurmadı

3 yıl önce

0

Spotify, koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenen sokak etkinliğine rağmen Notting Hill Karnavalı ortaklığını sürdürüyor.

Yayın hizmeti veren Spotify, bir kez daha özel bir sanal deneyime ev sahipliği yapacak. Mikro siteyi ziyaret edenler; resmi ses sistemlerinin her biri ve karnaval DJ’leri tarafından küratörlüğü yapılan çalma listeleri, İngiltere’deki siyahi kültürüyle ilişkili podcast’leri de kapsayacak şekilde İngiltere’deki karnaval kültürünün önemini gösteren yeni içerikler bulacak.

Spotify’ın “Karnaval sesleri 2021”, geleneksel karnavalın yokluğunda gerçekleştirilen bir etkinlik olan 28 Ağustos’taki “Notting Hill Karnaval deneyimi 2021″den önce 23 Ağustos’ta başlayacak.

Spotify İngiltere ve İrlanda Pazarlama Sorumlusu Leroy Harris şöyle söyledi: “Notting Hill Karnavalı, Londra ve dışındaki topluluklar için Karayip mirasının çok önemli bir kutlaması. ‘Karnaval sesleri’ Notting Hill Karnaval’ının sunduğu tüm şaşırtıcı unsurları kutlamak için bir yer sağlamakla ilgili; yalnızca bu yıl çeşitli etkinliklere bileti olanlar değil, tüm insanlar bahçelerinden, evlerinden, yerel parklardan ve her yerden kutlayabiliyor. Sıkışık etkinlik takvimi için sabırsızlanıyoruz.”

Notting Hill Karnavalı’nın tarihini, kültürünü ve manzarasını kutlamak için ağustos ayı boyunca bir dizi karnaval etkinliği gerçekleştirilecek. Bu etkinlikler, Karnaval Güven Fonu için bağış toplayacak.

19, 20, 21 Ağustos’ta Opera Holland Park’ta “Parkta karnaval kültürü” adı altında canlı, biletli gösteriler düzenlenecek (Kensington, Chelsea Festival ve Carnival Village Trust ile ortaklaşa). Konuklar, açık havada gerçekleştirilen çeşitli karnaval müziklerini dinleyecek. Powis Meydanı’ndaki Tabernacle, “Mas kostüm vitrini”, “Soca Fridays” ve “Sound system Sundays” gibi bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Ayrıca, editörlüğünü Ishmahil Blagrove Jr’ın yaptığı ve ön sözünü Margaret Busby OBE’nin yazdığı Carnival – A photographic and testimonial history of the Notting Hill Carnival kitabından elde edilen miktarın belli bir yüzdesi, Notting Hill Karnavalı Güven Fonu’na bağışlanacak.

Notting Hill Carnival Ltd CEO’su Matthew Phillip: “Bu etkinlikler dizisi ve kitap, Notting Hill Karnavalı’nın katılımcılarını ve karnavaldaki müzik gruplarını desteklemede son derece önemli bir rol oynuyor. Karnavalın 2022 ve sonrasında yola devam edebilmesi için hayati finansal desteği artırıyor.

Notting Hill Karnavalı sokaklarda gerçekleştiriliyor ancak COVID-19, Ağustos Resmi Tatili hafta sonunda güvenli bir etkinlik planlamak için çok fazla belirsizlik yarattı. Aynı zamanda müzik gruplarını, geçen yıllara rağmen kapanma ihtimali taşıyan zor bir mali duruma soktu. Bu kabul edilebilir değildi, bu yüzden (Notting Hill Carnival Ltd’nin yönetim kurulu olarak) 2021 için alternatif seçenekler oluşturma anlamında çok zor bir karar aldık.” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...