artwork

Spotify küresel sponsor arayışında

2 sene önce

0

Spotify, beş yıl önce piyasaya sürülen Release Radar çalma listesine sponsor bulmak için dünya çapındaki markaların peşinde.

Disney+, Billie Eilish konser filmi Happier Than Ever: a Love Letter to Los Angeles’ı tanıtan Spotify’ın ilk Release Radar ABD lansman ortağı oldu. Reklam sponsorluğu, markalara inovasyon ve kültürün merkezindeki bir çalma listesiyle uyum sağlama fırsatı vermeyi amaçlıyor.

Spotify’ın Release Radar’ı, kullanıcıların her cuma güncellenen kişiselleştirilmiş bir çalma listesinde sevdikleri sanatçılardan yeni müzikler keşfetmelerine yardımcı oluyor. 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana, dünyanın dört bir yanındaki hayranlar; David Guetta, Sia, J Balvin, Dua Lipa ve Khalid gibi sanatçıların yeni müziklerini dinleyerek çalma listesini 16 milyardan fazla kez ziyaret etti.

Release Radar, Spotify’ın sponsorluk için sunduğu üçüncü her zaman açık kişiselleştirilmiş çalma listesidir. Şimdi, Haftalık Keşfet ve On Repeat çalma listelerine katılıyor. Release Radar, Kuzey Amerika, LATAM, EMEA ve APAC bölgelerindeki dinleyiciler için en iyi üç kişiselleştirilmiş çalma listesi haline geldi ve toplam izleyicinin %50’sinden fazlasını oluşturan 18-29 yaşındakiler, en fazla dinleyenler arasında idi.

Senin için
Tümünü göster
Twitter’in alternatifi Bluesky 100 bin üyeye ulaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya platformu Bluesky, davetli...

Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...