artwork

Spotify 2021 Wrapped kampanyasını yayınladı

1 sene önce

0

Spotify‘ın 2021 Wrapped kampanyası oyunları, videoları ve etkileşimli özellikleri kapsıyor.

30’dan fazla pazardaki Spotify dinleyicileri, çalma listelerini arkadaşlarınınki ile harmanlayabilir, müzik “auralarına” göz atabilir ve film müziklerine ulaşabilir.

Salı günü düzenlenen sanal bir basın etkinliğinde sesli yayın platformu, kullanıcılara yılın en çok dinlenen şarkılarına, podcast’lerine ve sanatçılara kişiselleştirilmiş bir bakış sağlayan yıllık tatil kampanyasını açıkladı.

Spotify, dinleyicilerin platformdaki alışkanlıklarını özetleyen kişiselleştirilmiş filmlere ek olarak bu yıl kullanıcıların Wrapped çalma listeleriyle etkileşim kurmaları için oyunlar, sanatçı video klipleri, hikayeler ve başka özellikler de ekledi.

Örneğin; bu yılki Wrapped çalma listeleri, müzik ve podcast dinleme alışkanlıklarını harmanlıyor. Kullanıcılar ayrıca çalma listelerini özetini TikTok’un yanı sıra Instagram, Snapchat, Facebook ve Twitter’da paylaşabiliyor.

Diğer özellikler ise:

  • 2021: Film: Hikayeler bölümünde Spotify, kullanıcıların dinleme alışkanlıklarının sinematik anlık görüntülerini oluşturdu.
  • Audio Aura: Yine Hikayeler kısmında kullanıcılar yılın en iyi iki müzik moduna göre auralarının renklerini görselleştirebiliyor.
  • Oyun Kartları (İki Doğru ve Yalan): Kullanıcıların, üç veri noktasının sunulduğu ve hangisinin yalan olduğunu tahmin etmeleri gereken etkileşimli bir oyun. Sonuçlarını sosyal medyada yayınlayabiliyorlar.
  • Wrapped 2021: Blend: Dinleyiciler, 2021 müzik zevklerini arkadaşlarıyla karşılaştırabilir ve sosyal medyada paylaşabilecekleri harmanlanmış çalma listelerini birlikte yayınlayabilir.
  • Sanatçı Videoları: Hayranlar, Wrapped oynatma listelerinde geçen yıl dinledikleri için teşekkür eden 170’den fazla sanatçı ve içerik oluşturucudan sürpriz videolar görecek.
  • En İyi Yeni Podcast’ler: Bu yılki Wrapped, platformdaki en üst sıralarda yer alan yeni ve en çok dinlenen podcast’ler için seçilmiş çalma listelerini içerecek.

Şirket içi ekip tarafından geliştirilen kampanyayı 33 pazara uyarlayabilmek için Spotify, veri bilimcileri ve yerel ajanslarla birlikte çalıştı.

Spotify ayrıca sanatçılar ve sıradan kullanıcılar tarafından oluşturulan çalma listelerini vurgulayan bir açıkhava kampanyası da yarattı.

Spotify yalnızca 1 Aralık’ta 2021 trendinden ilham alan ve Wrapped markalı bir kamyonla New York’taki insanlara “iyi çorba” sunmak için kemik suyu şirketi Brodo ile ortak oldu.

Marka, pazartesi günü Twitter’da reklam gelirinin 1 milyar Euro’yu geçtiğini belirtti.

Künye

Ürün Kıdemli Direktörü: Ziad Sultan

Spotify Başkan Yardımcısı ve Global Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Alex Bodman

Senin için
Tümünü göster
Autistica, iş görüşmelerine daha kapsayıcı bir yaklaşım getiriyor

Otizmli insanlar iş görüşmelerinde nasıl zorluklar yaşıyor?...

Müzik sektörü kadınlar olmadan eksik

Spotify, kadınların seslerini duyurmak için seslerinin olmadığı şarkı versiyonlarını sunuyor...