Sportsnet’ten kadınlara özel kanal: Sportstvkadın

Türkiye’nin kadınlara özel ilk spor kanalı olan sportstvkadın’ın tanıtım toplantısı Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gülüm’ün ev sahipliğinde bugün gerçekleşti.

Hafta içi her gün 09:00-12:00 saatleri arasında “sportstv” üzerinden yayın yapan kanalın tanıtıldığı basın buluşmasına, Türkiye’yi farklı dallarda temsil eden başarılı kadın sporcular da katıldı. Kanalın yayın akışının anlatıldığı toplantıda, Türkiye’deki kadınların spor yapma alışkanlıkları değerlendirildi, konuyla ilgili araştırmaların sonuçları paylaşıldı.

Her gün 3 saat boyunca, kadınlar tarafından hazırlanan sportstvkadın programlarının yayın akışında; Spor ve Sağlık, Fit Mutfak, Spor ve Çocuk, Spor ve Moda, Birlikte Deneyelim, Hareketlen, Taha Erpolat ile Pilates, Yoga programları bulunuyor. Ayrıca Olimpik Anneler, Spor ve Yaşam gibi stüdyo programları da yayın akışında yer alıyor.

“Kadınız Yaparız” sloganıyla yola çıkan sportstvkadın, kadın ve çocuklar aracılığıyla sporu topluma yaymayı ve izleyicileri daha aktif bir yaşama kavuşturmayı hedefliyor. “sportstvkadın” ile birlikte yayın hayatına başlayan kadinvespor.com portalı, program içeriklerinin yanı sıra kadın ve spor konulu haberleri takipçilerine ulaştırmayı amaçlıyor.

Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gülüm toplantıda yaptığı konuşmada, “Ülkemizde spor olgusu ve spor kültürünün gelişiminin, kadınımızın spor alanındaki görev ve sorumluluklarının artmasıyla yepyeni bir rotaya gireceğini düşünüyorum. Bu anlamda sporu içselleştirmiş, yaşantısının bir parçası haline getirmiş kadınlarımızın spor yapma alışkanlıklarının gelişmesi adına iletişim halinde olabilecekleri bir platformun varlığının önemli bir görevi yerine getireceğini düşünüyorum” diyerek kanalın ortaya çıkmasında etkili olan etkenleri dile getirdi.

Anneler, babalardan daha çok spor yapıyor

Tanıtımda paylaşılan araştırma sonuçlarına göre; Türkiye’de özellikle evlendikten sonra spor yapma alışkanlıklarında kadınların üstünlüğü dikkat çekiyor. Annelerin %50’si spor yaparken, bu oran babalarda %31’e iniyor. Spor yapma nedenlerinin başında sağlıklı yaşamın geldiğini belirten kadınların %68’i sporun hayatlarındaki başarıda olumlu etkisi olduğunu düşünüyor.

Düzenli spor yapmak aynı zamanda kadınların kendilerine olan güvenlerini de artırırken stres ve öfkeyle başa çıkmalarını da kolaylaştırıyor.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.