Spor markası değil, yeni Mercedes-Benz C Serisi reklamı

Sınırlarını zorladıktan sonra kısa bir mola verip “Tekrar!” diyen sporcular gördüğümüz zaman aklımıza gelen şey muhtemelen bir otomobil reklamı olmayacaktır. Ancak gelenek bozuluyor, Roger Federer’in de dahil olduğu efsanevi sporcular yeni Mercedes-Benz C Serisi reklamı ile bir araya geliyor.

Yüzünden şıpır şıpır ter damlayan sporculara, hızlı kesmelere ve yüksek ritimli bir müziğe ev sahipliği yapan yeni Mercedes-Benz C Serisi reklamı, ilk bakışta kolayca bir spor markasının reklam filmiyle karıştırılabilir. Ancak Mercedes-Benz izleyiciyi ters köşeye yatırıyor ve yeni C Serisi’nin tanıtımında “Gelişmeyi asla bırakma / Never stop improving” mesajı veriyor.

Reklam filminin aynı mesajı taşıyan müziği ise Gana kökenli Alman rap sanatçısı $erious Klein’a ait.

Tüm zamanların en dinamik C Serisi

Reklam filminde, kariyerlerinin zirvelerinde bulunan sporcular, Mercedes-Benz’in en başarılı modelleri arasında yer alan C Serisi’nin görüntüleriyle eşleştiriliyor ve bir bakıma birbirlerini tamamlıyorlar. Mercedes-Benz’in global CMO’su Natanael Sijanta, “Bu, tüm zamanların en spor görünümlü ve dinamik C Serisi versiyonu, dolayısıyla dünyanın en iyi sporcularıyla eşleştirilmekten kaçınması için hiçbir neden yok” açıklamasını yapıyor.

Reklam filmi, Alman reklam ajansı Antoni Garage tarafından, We Are L.A. prodüktörlüğünde hayata geçirildi. Aynı ekibin Nike ve Converse gibi büyük spor markalarının reklamlarında ve Pharrell’in Happy video klibinde de imzası bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.