Sözcü Gazetesi’nden “geri dönüşüm” kampanyası

Sözcü Gazetesi, ‘Dünkü Gazete Yarını Kurtarıyor’ sloganı ile hem doğayı koruyacak hem de ülke ekonomisine katkı yapacak bir kampanya başlattı. Bu kampanya ile gazete, evinizde biriken eski gazeteleri geri dönüşüme kazandıracak. Bu sayede hem ağaçların kesilmesi önlenecek hem de ekonomik olarak tasarruf sağlanacak.

Kampanyayla ilgili olarak Sözcü: “Türkiye’de döviz kurundaki yukarı yönlü hareketlilik, kâğıt sektörü maliyetlerinde de artışa neden oldu. Bu durum birçok sektörde olduğu gibi basın sektörünü de olumsuz etkiledi. Biz de SÖZCÜ gazetesi olarak hem ülke ekonomisine katkı hem de çevreye duyarlı bir uygulamayı hayata geçirdik. “Dünkü Gazete Yarını Kurtarıyor” sloganıyla hazırladığımız proje ile okurlarımızdan alacağımız eski gazetelerimizi geri dönüşüme kazandıracağız.”

Yapılan araştırmaya göre dünyada tüketilen kâğıdın yalnızca yarısı geri kazandırıldığı takdirde her yıl 8 milyon hektar orman korunuyor, 1 ton kâğıdın geri kazandırılması halinde ise 17 ağacın kesilmesi önlenmiş oluyor.

Projeye katılmak isteyenler, biriktirdikleri sözcü gazeteleriyle, gazetenin telefon numarasından veya internet sitesinden geri dönüşüm taleplerini iletebiliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.