artwork

Sosyal TV servisi “STORY”, Türkiye’ye geliyor

7 sene önce

0

Televizyonun sosyal medyası N’oluyo platformunu hayata geçiren Ekran İşleri, never.no ile Türkiye pazarına özel yenilikçi Sosyal TV çözümleri üretme konusunda anlaşmaya vardı. Anlaşma kapsamında, STORY teknolojisi, TV kanalları ve reklamverenler için kısa süre içerisinde Türkiye’de de satışa sunulacak.

İzleyici etkileşimi konusunda teknolojiler üreten never.no ile Türkiye’de Sosyal TV ile İkinci Ekran teknolojileri üretimi konusunda çalışmalar yapan Ekran İşleri, never.no’ya ait STORY ve STORY-VR çözümlerini yayıncı kuruluş ve reklamverenlere sunmak için ortaklığa imza attı.

Amerika ve Avrupa’da çeşitli ödüllerin sahibi olan Sosyal TV servisi “STORY” yayıncı, yapımcı ve reklamverenlerin izleyici kitlesiyle sosyal medya mecraları üzerinden yarattığı etkileşimi canlı yayına aktarmasını sağlıyor.

İzleyici etkileşimleri reklamlara entegre edilecek

Anlık olarak etkileşim verilerinin eş zamanlı bir şekilde canlı yayına grafik olarak aktarılmasını önemli bir oranda kolaylaştıran STORY, televizyon reklamları ya da dijital video kampanyalarına anlık olarak sosyal veri gömülmesini de sağlıyor.

İzleyici kitlesiyle kurduğu etkileşimi anlık sosyal içeriklerle yayın, sponsorluk ya da reklamlara entegre etmek isteyen yayıncı ya da reklamverenler STORY’den yararlanabilecek.

Ekran İşleri, halihazırda never.no kullanan SKY, CBC, BBC, TNT, FOX Sports, NBC Universal, MTG, QVC, SMG gibi global kanallar arasına Türk kanallarını da eklemek istiyor.

Fox Sports kanalı da Story teknolojisini kullanan kanallar arasında…

Aynı zamanda iki şirket yaptıkları işbirliği kapsamında Ekran İşleri tarafından geliştirilen ikinci ekran özelliği de bulunan uygulaması N’oluyo ile STORY teknolojisinin beraber kullanımı konusunda AR-GE çalışmaları yaparak, global düzeyde kullanılabilecek bir ürün sunmaya hazırlanacaklar.

“STORY izleyicinin doğru bilgiyi hızlı bir şekilde almasını sağlayacak”

Ortaklık ile ilgili konuşan never.no CEO’su Scott Davies görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“Televizyon ve reklamcılıkta sosyal medyanın önemini anlayan bir şirket ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. STORY ürünümüz aracılığıyla önemli bölgelerde televizyon ile sosyal medya arasındaki bağın çok daha sıkılaştığını gözlemledik. Türkiye gibi önemli bir pazarda da aynı şekilde büyüme göreceğimizi düşünüyoruz.”

Ekran İşleri CEO’su Ali Atalık ise şu açıklamayı yaptı:

“Son günlerde medyanın önemini bir kez daha görmüş olduk. STORY, izleyicinin doğru bilgiyi hızlı bir şekilde almasını sağlarken, yayıncı ve reklamverenler için de farklı gelir modelleri sağlayacak.”

 

Senin için
Tümünü göster
Gaming İstanbul’a GAME+ desteği

NVIDIA GeForce NOW powered by GAME+’ın (GAME+) sponsor olduğu Gaming İstanbul...