Sosyal medya yardımsever Norveçlileri konuşuyor

Son zamanlarda sosyal medyada, bir otobüs durağında montsuz, üşüyen bir çocuğa yardım eden Norveçlilerin videosunun sıkça paylaşıldığını gördük. Yardımsever Norveçliler herkesi etkiledi.

Gizli kamerayla çekilmiş, soğuk havaya rağmen insanların içini ısıtan bu video, SOS Children’s Villages Norway tarafından oluşturuldu. Amaç, Suriyeli çocukların durumuna dikkat çekmek ve onlara yardım gönderebilmek için bağış toplamak.

“Amacımız, sizi direkt olarak etkilemeyen olaylara karşı giderek hissizleşme tehlikesine dokunmaktı” diyor SOS temsilcisi Synne Ronning.

Oslo‘da iki dondurucu soğuk günde saatlerce çekilen videoda, otobüs durağında üzerinde montu olmadan oturan çocuk, diğerlerine montunun okul gezisi sırasında çalındığını söylüyor.

Ronning, “Çoğu insanın, Johannes ısınsın diye üşümeyi göze almasından ve ona yardım etmesinden çok etkilendik” diyor ve onunla aynı durağı paylaşan 25 kişiden sadece üçünün yardım etmeye çalışmadığını belirtiyor.

Släger Kommunikasjon ve Pure Content tarafından üretilen video, özellikle “uzakta olan ve acısı sana daha soyut gelen birine yardım etmektense önünde yardıma ihtiyacı olan birine yardım etmeye daha yatkınsındır” mesajını vermeye çalışmıyor. Ama mesafelerin bir öneminin olmadığını dolaylı yoldan etkili bir şekilde anlatıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.