Sosyal medya koronavirüse rağmen gülümsemeyi başarıyor

Koronavirüs salgını yüzünden evde kalan milyonlar, sosyal medyada sosyalleşiyor, hem gülümsemeyi hem de gülümsetmeyi ihmâl etmiyor.

Dünyanın üstüne kocaman bir kara bulut çöktü. Wuhan’da başlayan salgın kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Özellikle de her gün İtalya’dan maalesef ki yüzlerce ölüm haberi alırken pek çoğumuz evdeyiz. İşe gitmek zorunda olmayanlar, hem kendi sağlıklarını hem de etraflarındaki insanların sağlığını düşünenler evde oturuyor. Mümkünse evden çalışıyoruz, çevrimiçi sosyalleşiyoruz, sevdiklerimizle görüşüp onlara sarılmak yerine uzaktan konuşuyoruz.

Her gün haberleri, yetkilileri an be an takip ediyoruz, pek çoğumuzun endişeli bekleyişi devam ederken virüse karşı bağışıklık sistemimizin kuvvetli olması için bir yandan moralleri de yüksek tutmaya çalışıyoruz.

Bu dönemde elimizdeki akıllı cihazlarla birbirinden kötü haberler arasında dolaşırken karşımıza bizi gülümseten, komik paylaşımlar da olmuyor değil.

Sizin için birkaçını bir araya getirdik ki birazcık gülümsemeye neden olsun…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yine de siz siz olun durumun ciddiyetinden uzaklaşmayın. Tüm dünyanın burun buruna kaldığı bu salgını hafife almayın ve evde kalın.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.