artwork

Sosyal Girişimcilik Yarışması için son günler

12 yıl önce

0

Koç Üniversitesi’nin UC Berkeley Haas İşletme Okulu ve Columbia Üniversitesi işbirliğiyle önemli sosyal konulara hitap eden yeni sürdürülebilir gelişimleri desteklemek, sosyal girişimcilik bilincini artırmak ve geleceğin sosyal girişimci liderlerini yetiştirmek amacıyla Türk girişimcilerle buluşturacağı Global Social Venture Competition (Global Sosyal Girişimcilik Yarışması-GSVC) için geri sayım başladı. GSVC’nin ilk aşaması için başvurular 19 Ocak 2012 tarihine dek kabul ediliyor.

Global Social Venture Competition (Global Sosyal Girişimcilik Yarışması), üç aşamada gerçekleşiyor. Öncelikle Yönetici Özetleri girişimciler tarafından yarışma kuruluyla paylaşılıyor. Ardından Bölge Finalleri gerçekleştiriliyor ve bu elemeden geçen yarışmacılar Global Finallerde ilk üçe girebilmek için mücadele veriyor. Tüm aşamalarda sosyal girişimciler yarattıkları projelerin sosyal, finansal ve çevresel değerlerini yarışma kurulu ile paylaşıyor. Yarışmanın en önemli koşulu olarak ise her ekipte mutlaka yüksek lisans veya doktora düzeyinde bir işletme okulu öğrencisi ya da yeni mezununun olması (en fazla iki yıl önce mezun olmuş) gerekliliği bulunuyor.

Global Sosyal Girişimcilik yarışması nedir? 

Global Sosyal Girişimcilik Yarışması gelecek vaat eden girişimcilere rehberlik ve tanınma fırsatı ile fikirlerini gerçek birer sosyal değere dönüştürme olanağı sağlayan dünyanın önemli sosyal iş planı yarışmalarından biri olarak tanınıyor. Koç Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği ortaklık sonucunda Türk girişimcilerle buluşacak olan GSVC ile her yıl dünyanın dört bir yanından girişimciler ve STK’lar projelerini geliştirebilmeleri için sunulan para ödülünü kazanabilmek, işlerini tanıtmak ve profesyonel bir geri kazanım elde etmek üzere birbirleriyle yarışıyor. 1999 yılından beri düzenlenen GSVC, şimdiye dek sosyal girişimcilere yarım milyon dolar ödül sunmuş, yeni girişimcileri yatırımcılara tanıtmış ve yeni nesil sürdürülebilir sosyal girişimci bir kitle yaratmış bulunuyor.

Yarışma ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.  

 

 


 

 


Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...