artwork

Sosyal Fayda Zirvesi 2019: Yılmaz Argüden, Arzu Önsal, Kaan Ünver ve Melda Cele

5 yıl önce

0

Sosyal Fayda Zirvesi 2019, birden fazla katılımcıya sahip ilk oturumu ile devam ediyor.

“Hedefler için İş Dünyası ve Raporlama” oturumunda Argüden Yönetişim Akademisi Başkanı Yılmaz Argüden, TCCB Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Dairesi Başkanı Arzu Önsal, Anadolu Grubu Kurumsal İlişkiler ve İletişim Koordinatörü Kaan Ünver veTüsiad Genel Sekreter Yardımcısı Melda Cele bir araya geldi.

Sosyal Fayda Zirvesi 2019: Yılmaz Argüden, Arzu Önsal, Kaan Ünver ve Melda Cele

Oturumda öne çıkan konuşmalar şu şekildeydi:

Yılmaz Argüden:Ülkenin ve ahlakın temeli adeta insanlığı insandan korumak.”

Arzu Önsal: “Çatı örgütlerle bir işbirliği ile başladık bu yola yaklaşık 3000 kişinin katılımını sağlayarak yaklaşık 150 sayfalık rapor hazırladık.”

“Sürecin kalkınma amaçları ve hedeflerinde Türkiye olarak amaçlar yılını değerlendirdiğimizde yoksulluğun azalması, sağlıklı yaşama, yenilik ve sürdürülebilirlik alanlarının daha önde olduğunu görüyoruz.”

Kaan Ünver: “Sosyal ve çevresel alanlarda önümüzde bir çok sorun bizi bekliyor. Toplumların insanları belli bir seviyede tutabilmesi için bizlerin de bir şeyler yapması gerekiyor. sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeliyiz.”

Melda Cele: “Son 10 senede ne kadar güzel bir yol aldığımızı gördük. Bu panelde olduğum için çok mutluyum. Çevreden sürdürülebilir ekonomiye kadar bir çok maddenin hayalperest iş insanları tarafından o günden bu güne nasıl ilerlediğini görüyoruz.”