artwork

Sorularınızın cevabını The Atlantic’in yeni kampanyası veriyor

6 sene önce

0

HBO‘nun “Westworld” dizisinden tanıdığımız Jeffrey Wright, The Atlantic‘in yeni kampanyası için kamera karşısına geçti. Reklam filmi, The Atlantic’in “Question Your Answers” kampanyasının ikinci filmi. Geçen sene, Michael K. Williams‘ın “Is he being typecast?” sorusu ile başlayan kampanya, şimdi ise Jeffrey Wright’ın “Should I be scared?” sorusu ile devam ediyor.

Wright, reklam filminde birden fazla karakteri canlandırıyor. Jeffrey’ler aşırı (potansiyel olarak ölümcül) hava koşullarında bir uçakta seyahat ediyorlar. Uçak korkuları ve bu korkulara karşı karakterlerin bakış açıları, giderek kutuplaşmış bir dünyada insanlığın kaderi hakkında daha fazla evrensel kaygıya dönüşüyor.

HBO Genel Müdür Pazarlama Müdürü Chris Spadacinni reklam filmi ile ilgili, “Biz, kültürel diyaloga girme ve sivil söylemleri teşvik etmenin bir yolunu ararken The Atlantic’in kampanyasıyla karşılaştık.” diyor. “Fark ettiğimiz ilk şey Michael K. Williams’ın inanılmaz performansıydı. Ayrıca mesajın HBO’nun temel marka kimliğiyle ne kadar uyumlu olduğunu fark edince de bu işe atladık. Düşünce uyandıran bir hikaye anlatımı yoluyla, izleyicileri en derin görüşlerine karşı çıkmaya ve insan karmaşıklıklarını incelemeye teşvik ettik. The Atlantic bu konsepti keşfetmek için ilgi çekici bir platform başlattı ve onlarla ortak olmaktan ve kampanyaya katkı sağladığımız için çok heyecanlıyız. Bu sayede, izleyicileri çok sık duyduğumuz soruların başka anlamlarını da düşünmeye davet ediyoruz.

The Atlantic’de kurumsal büyümeden sorumlu Sam Rosen, “HBO ile gerçek bir duyarlılığı paylaştığımızı düşünüyoruz ve zaten Michael K. Williams’ın HBO için birçok rolde oynadığı düşünülürse, doğal bir uyum hali vardı” dedi ve şunları ekledi: “The Atlantic’i yalnızca politik ya da geleneksel olarak görenlerin algısını umarım bu kampanya ile değiştirebilmişizdir. Kampanya oldukça geniş ve farklı bir kitleye ulaştı ve günlük gazeteciliğimizde asla sahip olamayacağımız yeni okuyucular bulduk.”

Künye
Reklamveren HBO, The Atlantic
Ajans W+K New York
ECD Karl Lieberman
Kreatif Direktör Jaclyn Crowley
Art Direktör Hope Jordan
Prodüksiyon O Positive
Yönetmen David Shane
Editoryal Mackcut
Editör Gavin Cutler

 

 

Senin için
Tümünü göster
Heinz Ketçap’tan %100 geri dönüştürülebilir kapak

Heinz Ketchup, 300 milyon kapak tasarrufu sağlayacak %100 geri dönüştürülebilir...

Apple’dan Dünya AIDS Günü’ne özel Apple Watch modeli

Apple, Dünya AIDS Günü’ne özel Apple Watch Series 9 modelini...