Sorrell, Snapchat’i daha çok seviyor

CNBC‘ye konuk olan WPP Başkanı Sir Martin Sorrell, dijital dünyada reklamcılık ve yeni nesil sosyal medya platformları hakkında konuştu.

WPP, bu yıl Snapchat’e 200 milyon dolar oranında bir yatırım yapmayı planlıyor. Bu miktar geçen seneki oranın iki katı kadar. Ama rakamlar Facebook’la kıyaslandığında hala oldukça düşük seviyelerde…

Geçtiğimiz sene Sorrell, WPP’nin Facebook‘a 1.7 milyar dolar harcadığını, bu sene ise bu rakamın 2 milyar doları aşacağını söyledi.

Buna rağmen Sorrell, Snapchat’i Facebook’tan daha çok sevdiğini belirtti ve ekledi: “Bence Snapchat’in üçüncü güç olabilecek bir potansiyeli var ve daha rekabetçi.”

Bilindiği üzere Snapchat’in sahibi Snap Inc., Facebook’un satın aldığı Instagram yüzünden zor zamanlar geçirdi. Snapchat’in en bilinen özelliklerinden olan 24 saatlik hikayeler’i, Instagram’ın kendi bünyesine taşıması Snapchat’i büyük oranda kullanıcı kaybına uğratmıştı.

Sorrell ayrıca radikal içeriklerin yükselişiyle savaşan sosyal medya şirketleri hakkında da konuştu: “Facebook ve Google önemli adımlar atıyor ama mümkün olduğunca uyanık olmaları gerekiyor.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.