Sony’nin robot köpeği Aibo geri dönüyor

Sony, robot köpeği Aibo ile yapay zeka dünyasında tekrar bir çıkış yapmayı planladığını duyurdu. Şirket, bu sefer AI açısından geliştirerek yeniden tasarladığı Aibo ile Amazon, Google ve Apple’ a rakip olmayı hedefliyor.

Nikkei Asian Review’da yer alan bilgiye göre teknoloji devi, akıllı asistanlar çağında diğer teknoloji şirketleri ile rekabet edebilmelerini sağlayacak olan sevimli robot köpeğin yeni bir versiyonunu geliştirmeyi planlıyorlar. Yeni Aibo’nun robot köpek şeklindeki bir akıllı hoparlöre benzeyeceği bilgisi verildi. Şirket, aynı zamanda robotun gerçek bir köpeği taklit edebilmesi ve onun gibi davranabilmesi üzerine çalışıyor.

Aibo ilk olarak 1999 yılında piyasaya sunulmuştu. Ancak çağının çok öncesinde ortaya çıktı. O dönemin yapay zeka teknolojileri de bir robot köpeğin yapabileceği tüm havalı şeyleri sağlayamadı. En sonunda, tüketicilerin ilgisi de kayboldu. Şimdi gelişen teknoloji sayesinde robot köpek, bağımsızca hareket edebilecek ve komutlarınızı yerine getirebilecek bir şekilde geliştirilebilir.

Kaynak: Fast Company

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.