artwork

Sony’den Metaverse için hareket takip sistemi: Mocopi

1 yıl önce

0

Metaverse dünyasında yer almak isteyen markaların başında gelen teknoloji devi Sony, metaverse uygulamaları ile kullanılabilecek yeni bir hareket takip sistemi geliştirdiğini duyurdu. Sony Mocopi adıyla piyasaya sürülen hareket yakalama sensörü, topladığı verileri mobil uygulamaya göndererek akıcı 3D avatar oluşturmanızı sağlıyor. Metaverse kullanıcıları metaverse içindeki avatarlarını oldukça kolay bir şekilde takip edebilecekler. Ayrıca eklentiler ile Unity gibi farklı yazılımlarda kısa filmler oluşturmak da mümkün olacak.

Küçük boyutları sayesinde rahat bir kullanım sunan Mocopi, temelinde 6 parçadan oluşan ürün. Mocopi sensörleri AirTag benzeri bir tasarıma sahip. Mocopi’yi kullanmak için ise sensörleri el ve ayak bilekleri, başınız ve kalçanıza yerleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise yapmanız gereken şey hareket etmek. Yaptığınız hareketleri sensörleri sayesinde algılayacak olan Mocopi, hareketleri gerçek zamanlı bir şekilde metaverse uygulamasındaki avatarınıza aktaracak. Bağlantı teknolojisi olarak Bluetooth’u kullanan Mocopi, hem iOS hem de Android akıllı telefonlar aracılığı ile kullanılabiliyor.

Tıpkı kablosuz kulaklıklar gibi bir şarj kutusu ile birlikte gelen Mocopi, USB-C ile birlikte 90 dakika içinde tamamen şarj olabiliyor. Mocopi’nin sensörlerinin tam şarj ile birlikte 10 saate varan bir pil performansı sunuyor. Mocopi’nin fiyatı ise 360 dolar. Mocopi’nin önümüzdeki Ocak ayının sonunda satışa sunulması bekleniyor.