artwork

Sony PlayStation 4’ün tanıtımı yapıldı

11 yıl önce

0

Sony, dün itibarıyla PlayStation 3’ün ardılı olan PlayStation 4‘ün özelliklerini New York’taki Manhattan Center’da düzenlediği bir etkinlikle tanıttı ve yeni cihazın bu yılın sonunda satışa sunulacağı haberini verdi. Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4, oyuncuların içerik paylaşması ve akıllı telefonlar üzerinden diğer oyuncularla etkileşime geçmesi gibi birçok sosyal ağ fonksiyonunu da içinde barındırıyor.

‘Cloud gaming’ özelliği yeni cihazın ana özelliklerinden biri olacağa benziyor. Bu özellikle birlikte PlayStation 3 sahipleri internet üzerinden oyunlara katılıp diğer oyuncularla birlikte oyun oynayabilecekler. Yeni oyun konsolu, ‘touch pad’ ve yansıtıcı bant özelliğiyle kullanıcılara yeni kontrol şekilleri de sunuyor. Konsolda yer alan kameralar, oyuncuların üzerine geçirdiği özel bantlar sayesinde onların hareketlerini algılıyor ve oyuncuların kendi hareketleriyle oyunda yer almasını sağlıyor. Teknoloji uzmanları ise dokunsal kontrol özelliklerinin dokunmatik akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarların popüleritesinin bir sonucu olarak ortaya çıktığını söylüyorlar.

PlayStation 4 kullanıcıları ayrıca üzerinde ekranı olan DualShock 4 kontrol sistemiyle oyunların video klipler çekebilecek ve tek tuşla bu klipleri sosyal ağ hesapları üzerinden yayınlayabilecekler.

Sony PlayStation 4’ün öncülü olan PlayStation 3, 2006 yılında piyasaya sürülmüş ve bugüne kadar 75 milyondan fazla adet satılmıştı.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...