Sony Mobile’da sürpriz istifa

Sony Mobile Global Pazarlama Grup Başkanı Steve Walker görevinden istifa etti. Şirkette 17 yıldır çeşitli görevlerde bulunan Steve Walker, görevini tamamen Mart ayının sonunda bırakacak. Walker’ın yerine, Sony Mobile Ürün Pazarlama Bölüm Başkanı Jacob Sten’in geçeceğini açıklandı.

Steve Walker

Steve Walker, 1990 yılında Ericsson’da çalışmaya başlamış ve 2011 yılının Mart ayında şirketin en üst global pazarlama mevkiine getirilmişti. Geçtiğimiz yıl markanın Ericsson’dan Sony Mobile’a yapılandırılmasında büyük rol oynayan Walker, ayrıca Xperia Z model akıllı telefonun Los Angeles’taki lansmanını yönetmişti. Walker, ayrıca Sony Mobile’ın önümüzdeki dönemde Barcelona’da düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi’ne katılımına yönelik çalışmaları yürütüyordu.

Steve Walker istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gurur duyarak gerçekleştirdiğimiz Xperia Z ürünümüzün global pazarlama kampanyası, markanın hikayesindeki sonraki bölümün başladığını işaret ediyor. Ben de bu önemli adımı atmış olarak daha yeni noktalara doğru hareket etme zamanımın geldiğini hissettim.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.