artwork

Sony Interactive Entertainment kuruluyor

8 yıl önce

0

Sony Computer Entertainment (SCE) ve Sony Network Entertainment’in (SNEI) birleşmesiyle Sony Interactive Entertainment (SIE) isimli yeni bir oluşum kuruluyor. Yeni şirket, 1 Nisan 2016 Cuma gününden itibaren PlayStation® iş birimlerinin gücünü birleştiriyor.

Donanım, yazılım, içerik ve ağ hizmetleri operasyonları da dahil olmak üzere, SCE ve SNEI’ye ait tüm iş birimlerinin güçlerini birleştiren Sony Interactive Entertainment’in merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletinin San Mateo şehrinde olacak. Yeni şirket 1 Nisan 2016 Cuma gününden itibaren Tokyo ve Londra’da da kilit global ticari operasyonlarını hayata geçirecek.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Global CEO’su ve Sony Corporation’da Ağ Eğlence İş Kolundan Sorumlu Grup Yöneticisi Andrew House “SIE, PlayStation’un donanım, yazılım, içerik ve ağ operasyonlarının güçlü yönlerini bir araya getirmek suretiyle, PlayStation®’ın işlerinin büyümesine daha da fazla ivme kazandırmak gibi net bir hedefe sahip, daha da güçlü bir kuruluş olacak. İş ortaklarımız ile birlikte, SIE tüketicilerin hayal gücüne ilham kaynağı olmaya ve pazara liderlik etmeye devam edecek öncü hizmet ve ürünler de geliştirecek. Yerel deneyimlerimizden yararlanarak San Mateo, Tokyo ve Londra’daki global ticari operasyonlarımızı koordine edecek ve kurumsal değeri en üst düzeye taşımak için yoğun olarak çalışacağız” yorumunu yaptı.

SIE’nin başlıca kurumsal stratejileri, PlayStation kullanıcı bağlılığının korunması ve arttırılması, Ücret Ödeyen Kullanıcı Başına Ortalama Gelir’in arttırılması ve yan gelirlerin yükseltilmesinden oluşuyor. SIE, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere sağlanan sınıfın en iyisi oyunlar ve ağ hizmetleri etrafında oluşturulan, entegre bir deneyim sunarak, PlayStation işini aktif şekilde genişletmeye devam edecek.

Ayrıca, Sony Group içindeki oyun ve ağ segmenti olarak, satışlarını ve faaliyet kârını arttırmak için de çalışacak olan SIE, Mart 2018’de sona erecek olan mali yıl için 1.4 ila 1.6 trilyonluk satış ve yüzde 5 ila 6’lık faaliyet kar marjını hedeflemeye de devam edecek.

Senin için
Tümünü göster
Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en büyük ödeme kuruluşlarından Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile...