artwork

Sonu Twitter’dan belirlenecek dizi gibi reklam

12 yıl önce

0

Mercedes-Benz’in yeni reklam filmlerinin sonunu Twitter’dan izleyiciler belirleyecek. Bu hafta sonu İngiltere’de yayına girecek olan reklam filmleri Abbott Mead Vickers BBDO tarafından hazırlandı. 3 filmden oluşan kampanyanın hedefi ise markanın yeni A-sınıfı aracının genç tüketicilere tanıtılması.

Reklam filmleri Kane Robinson tarafından canlandırılan bir müzisyen ve  profesyonel bir sürücü üzerine kurgulandı. Gizli bir iş üzerindeyken polisler tarafından takip ediliyorlar. İlk iki reklam filminin sonunda, izleyicilere bu karakterlerin bir sonraki hamlelerinin ne olması gerektiği soruluyor. İzleyiciler #YOUDRIVE hashtag’ini kullanarak oylarını verebilecekler.

İlk reklam filmi 6 Ekim’de İngiltere’deki X Factor programının ilk reklam kuşağında yayına girecek. İkincisi ise ikinci reklam kuşağında. Serideki son ve final reklam filmi ise ertesi günkü ‘The X Factor’ programı esnasında yayına girecek.

Twitter’da oyların sonucunda elde edilen verilere göre de,  en beğenilen reklam filmi sonu da final kısmıyla birleştirilecek. 90 saniyelik bu final reklam filminden önce diğer iki reklam filminin tekrarı yapılacak.

Her reklam filminde izleyiciler reklamları izleyebilecekleri ve kendi hikâyelerini oluşturabilecekleri YouTube’a yönlendirilecek.

Kampanya aynı zamanda sinema, basılı ve açıkhava mecralarında da devam edecek. Mercedes bir de Twitter kampanyası başlatacak. Kampanyanın tüm medya planlaması Maxus tarafından yapılıyor.

Mercedes Benz’in A-Sınıfı aracının yeni, daha genç ve daha dinamik bir çizgiye sahip olduğu belirtiliyor. Bu özellikler de bu kampanyada yansıtılmaya çalışılıyor.

Reklam filmleri yönetmen Yann Demange tarafından Portekizde çekildi. Prodüktörü Stink, metin yazarı Martin Loraine ve sanat yönetmeni Steve Jones.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...