Son on yılın en iyi 5 iPhone reklamı

Dün gece gerçekleştirilen ve markanın yeni ürünlerinin tanıtıldığı Apple Keynote etkinliğinin ardından Campaign, son on yılda yayınlanan en iyi 5 iPhone reklamını sizler için derledi.

“Hello”

2007 Oscar töreninde yayınlanan reklam filmi, TBWAChiatDay ajansı tarafından yaratıldı. Film, Humphrey Bogart, Audrey Tautou, Peter Sellers, Steve McQueen, Charlton Heston, Sarah Jessica Parker ve Cameron Diaz gibi yıldızların canlandırdığı ünlü film karakterlerinin telefonu açıp “Alo” dedikleri sahnelerden oluşuyor.

“The midnight”

2016 yılına ait “The midnight” reklamı, iPhone 7’nin düşük ışıkta kamerasının teknik avantajlarını gece çekiminde tanıtıyor.

“Amazing Apps”

Apple, 2015 yılında yayınladığı bu iddialı reklam filmiyle markanın ürünlerinden vazgeçmeye kalkan tüketicilerine benzersiz olduğunu hatırlatıyor: “iPhone değilse, iPhone değildir.”

“Cookie Monster”

Susam Sokağı’nın sevilen karakteri Kurabiye Canavarı, 2016 yılında Apple için tekrar ekranlarda boy gösterdi. Filmde, kahramanımızın Apple’ın yapay zeka destekli sanal asistanı Siri ile eğlenceli bir sohbetine şahit oluyoruz.

“There’s an app for that”

Apple’ın yarattığı ve diğer markaların taklit ettiği geniş uygulama ekosistemi “Bunun için bir uygulama var” söyleminin markanın bir sloganı haline gelmesini sağladı. Marka, 2009 yılında yayınladığı bu reklam filmiyle de bu sloganı güçlendiriyor.

Apple’ın dün gece tanıttığı ürünleri merak edenler buraya tıklayabilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.