artwork

Son 50 yılın en iyilerinden; klasik 90’lar Nike’ı

6 yıl önce

0

Campaign’in 50. yıl kutlamalarında klasik 90’lar Nike’ı bize yol gösterdi ve son yıllardaki kampanyalarına bir göz attık. Öne çıkan ikisini beğeninize sunuyoruz.

Son 50 yılın en iyilerden; klasik 90’lar Nike’ı…

66 was a great year…

Eric Cantona doğana kadar, İngilizler için en iyisi 1966 yılıydı.

O, Eric Cantona. Futbol dünyasının henüz endüstrileşmediği 90’lı yılların kralı. Gördüğünüz afişse, tüm kuralları yıktığının tarifi. Cantona’nın yüzene baktığımız zaman rakibe vereceği korkuyu tahmin edebiliyoruz. Herhalde kimse onun rakibi olmak istemezdi… O koca bir krallıkta, kendi krallığını kuran kişiydi. İngilizlere futbolu sadece 66 Dünya Kupası’yla övünmemelerinin gerektiğini gösteren Fransız. İngiltere’de futbolun orta çağını kapatıp yeni çağı başlattığının kanıtıdır bu afiş.

Künye: Simons Palmer Denton Clemmow and Johnson / 1994

Ve Parklife

90’lı yıllarda futbolun daha zor ve keyifli olduğunu gördüğümüz reklam filmi, Parklife. Birden fazla sahada oynanan çekişmeli maçlar, birbirinden farklı gol sevinçleri, kurtarışlar… Şu günlerde özlenen futbolun resmi. Arkada çalan müzikle oluşan sade anlatım özellikle dikkat çekiyor. Parklife hâlâ izleyenlerde ‘Nerede o eski futbol, futbolcular?’ sorusunu sordurmayı başaran ve yüzümüzde tebessüm oluşturan klasikleşmiş bir reklam filmi.

Künye:

Reklamveren Nike
CCO Vicki Maguire, Grey London

Eric Cantona‘nın oynadığı Heineken reklamı, milyon dolarlık reklam kampanyasıyla “kendine güvenen erkekler için ödül” sloganına konumlandırıyor.

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...