artwork

Socrates Podcasts, NBA’i yeni projesiyle karşılıyor: “Goat Dance”

4 yıl önce

0

The Last Dance Belgeseli ile zirve yapan “Goat” tartışmalarına farklı bir açıdan yaklaşan Socrates, NBA 2K’yı kullanarak Jordan ve Lebron’u karşılaştırdı.

Tüm spor dallarında ama özellikle basketbolda tüm dünyada ilgi uyandıran bir tartışma var: Gelmiş geçmiş en iyi oyuncu kim? Bu tartışma gündemi daima meşgul eden, büyük bir geyik. Socrates Podcasts, GOAT unvanının en güçlü iki adayı, Michael Jordan ve Lebron James’i eğlenceli bir yolla karşı karşıya getirdi.

THE LAST DANCE ETKİSİ

Michael Jordan’ın kariyerini anlatan The Last Dance belgeseli, büyük bir ses getirdi. GOAT Jordan mı yoksa LeBron mu tartışması alevlendi. Michael Jordan’ın “En iyi dönemimde bire bir LeBron’u yenebilir miydim? Lafı bile olmaz!” cümlesinden yola çıkan Socrates, bu tartışmayı veriyle desteklenen bir projeye dönüştürdü.

NBA 2K20’DE 1V1 KAPIŞMA

Tüm dünyada en çok oynanan basketbol oyunu olan NBA 2K serisi bu kapışmada temel ölçüt olarak alındı. Jordan ve LeBron’un “all time” versiyonları, oyunun 1v1 modunda tam 1000 kez karşı karşıya getirildi. İki oyuncuyu da bilgisayar kontrol etti ve sonucu oyun dataları ile oyun motoru belirledi.

GIF SİTE

1000 maçlık kapışmadan çıkan sonuçlar, bir web site deneyimine dönüştürüldü. Verilerden oluşan infografik, GIF’ler şeklinde tasarlandı. Görsel dünyasıyla da 1v1 sokak basketbolunun ruhunu yansıtan sitenin her bir bölümü, sosyal medyadan paylaşılabilecek şekilde tasarlandı.

GOAT DANCE PODCAST

Oyundan çıkan veriler; Socrates Podcasts ekibinden Caner Eler, Cem Pekdoğru, Cem Kayıran, İnan Özdemir, Orkun Çolakoğlu ile konukları Sinan Güler ve Boğaç Soydemir’in yer aldıkları bir podcast serisine dönüştü. Seride oyundan çıkan veriler konuşuldu, GOAT tartışmaları üzerine yeni bakış açıları ve iki oyuncunun kariyerinin farklı ve benzer yönleri tartışıldı. GOAT muhabbeti, veriyle desteklenmiş bir geyik muhabbetine dönüştü.

KÜNYE:

CEO&CCO: Alemşah Öztürk

Kreatif Direktör: Ahmet Terzioğlu

Yaratıcı Ekip: Bilal Öztaş, İpek Şurdum, Çarman Çifter, İpek Şaylı, Caner Eler, Cem Pekdoğru, Cem Kayıran, İnan Özdemir, Orkun Çolakoğlu, Sinan Güler, Uğur Karakullukçu, Boğaç Soydemir

Yaratıcı Stratejist: Zeynep Özdoğan

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...