Socrates Dünya Kupası mesaisinde: Okunan Maçlar

Socrates Dergi, 2018 Dünya Kupası için yeni “Okunan Maçlar” projesini tanıttı.

Kupa boyunca birçok maçın mesai saatlerine denk gelmesi ve uzun süredir maçları bekleyen ve çalışan futbolseverlerin de mahrum kalması sebebiyle Socrates ve 4129Grey ilginç bir çözüm yoluna gittiler. Dergi, mesai saatlerine denk gelen maçların maç yazılarını canlı yayında yazıp yayınlamaya başladı.

Okunan Maçlar ile Socrates yazarları maçı canlı anlatırken, on parmak klavye kullanan profesyoneller anlatılanları Google Docs’a geçiriyor. Maça dair ayrıntılar özellikle metin belgesinin tab kısmında öne çıkarılıyor.

Socrates Dergi’nin yazarları maçları anlatıyor

Şu ana kadar, grup aşamalarında çalışma saatlerine denk gelen üç karşılaşmayı geride bırakıldı. İsveç – Güney Kore, Kolombiya – Japonya ve Portekiz – Fas karşılaşmalarını İlhan Özgen, Emre Gürkaynak, Atahan Altınordu, Buğra Balaban ve Yakir Mizrahi gibi isimler anlattı.

Son okunan maç yarın: Kosta Rika – Brezilya

Turnuvanın mesai saatlerine denk gelecek son maç ise Kosta Rika ile Brezilya arasında oynanacak. Maç 22 Haziran Cuma günü, saat 15:00’da gerçekleşecek. Okunan Maçlar Özel ismiyle yayınlanacak son maçın anlatımını Caner Eler ve Onur Erdem yapacak. Maçın linki ise kritik mücadele başlamadan hemen önce Socrates Dergi’nin Twitter hesabından paylaşılacak. Socrates Dergi yazarlarının imzalayacağı son Okunan Maç’ın sınırlı sayıdaki basılı hali, futbolseverlere hediye edilecek. Okunan Maçlar kupa sonrasında da bir site üzerinden sürekli okunabilir olacak.

Yazılan maçlar ise şu şekilde:

İsveç – Güney Kore

Portekiz – Fas

Kolombiya – Japonya

 

Künye:

Reklamveren Socrates Dergi
Ajans 4129Grey
CEO&CCO Alemşah Öztürk
Yaratıcı Yönetmen Seren Köroğlu
Yaratıcı Grup Başkanı Ahmet Terzioğlu
Yaratıcı Grup Fahri Güçlü, Semih Hazar Akgün, Bilal Öztaş
Socrates Ekibi Buğra Balaban, İhan özgen, Yakir Mizrahi, Atahan Altınordu, Caner Eler, Onur erdem, Arda Çölgezen, İbrahim Subay
Proje Yöneticisi EkinTagal
Marka Direktörü Serhat Arapoğlu
Grafik Animasyon Enis Kılıç
Ajans Prodüktörleri Gülşah Batıbeki, Kasım Bektaş, Can Aran

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.