SOCIAL/IST 2012 Sosyal Medya Günü 30 Haziran’da

2009 yılından beri her 30 Haziran’da dünyanın çeşitli yerlerinde ‘Sosyal Medya Günü’ kutlanıyor. Mashable‘ın öncüsü olduğu ve bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi‘nin desteğiyle Yaratıcı Fikirler Enstitüsü tarafından İstanbul’da organize edilen etkinlik sosyal medya severleri bir araya getirecek.

Bugüne kadar 346 şehirde binlerce kişiyi bir araya getiren Sosyal Medya Günü, Galata Kulesi‘ni merkez alarak İstanbulluları da bu geleneğe ortak ediyor. Etkinliğin moderasyonu Galata’da olmasına karşın katılımcılar tüm sosyal medya platformları üzerinden foruma katılabilecek. Etkinlik boyunca verilerin akışı Galata Kulesi üzerine yansıtılacak Twitter timeline’ında gerçekleşecek.

Sosyal medya sayesinde var olan dijital dünya yurttaşlığının ortaya çıkardığı ütopik demokrasinin sosyal medya kullanıcılarıyla bir modellemesinin yapılması sağlanacak. Dijital ekosistemin kullanıcılara sunduğu eşit söz hakkı, gündelik hayatta da karşılık bulacak, sosyal medya platformları üzerinden gelen veriler ile Türkiye’nin en büyük açık hava forumu gerçekleştirilecek.

“Galata Kulesi Twitter’a Dönüşüyor” isimli açık hava forumu, sıradışı bir sosyal medya entegrasyonu ile nükleer enerjiyi tüm muhataplarıyla tartışmaya açarak toplumsal uzlaşı gerektiren bir konu üzerinde kolektif aklı yansıtan bir sonuca varmayı amaçlıyor. Etkinlik aynı zamanda 140journos vatandaş haberciliği hareketinin katılımcı bir şekilde oluşturacağı mobil uygulamasının kitlesel fonlama kampanyasının başlangıcı olma özelliği taşıyor. 30 Haziran 2012 tarihinde düzenlenecek sosyal medya günü etkinlikleri, ücretsiz ve herkese açık.

Galata Kulesi Twitter’a Dönüşüyor

Yer: Galata Kuledibi

Tarih: 30 Haziran 2012

Saat: 21:00

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.