Söz sizde…

Neredeyse yılı bitiriyoruz ve kendimizi hâlâ Fringe’in bir bölümündeymiş gibi hissediyoruz. Hayatımıza sanki bir göktaşı düştü, tüm dünyamızı alt üst etti. Ve bizler de bu ters âlemde endüstrinin gerek üreterek gerek herkese ışık olabilecek araştırmalar yaparak olabildiğince umutla devam edişini izledik.

Yeni planlar”, “yeni stratejiler”, başına “yeni” koyabileceğimiz tüm kavramları bu “yeni” dönem için yeniden tanımladık. Sonunda da yeni sözcüğünün klişeleştiği zorlu bir dünyada yaşamaya başladık. Pek çok “yeni”nin arasından kendine en uygun yolu bulup üretmeye devam eden markaları, ajansları, mecraları unutmadık ve onlara “söz sizde” dedik.

2 ay önce markalara yer vererek başladığımız bu dev dosya konusu, birbirinden değerli uzmanların katkılarıyla tahminimizden çok daha anlamlı bir hâl aldı. Hatta belki de yıllar sonra COVID-19 dönemine bakıldığında bu dosya; reklam, pazarlama ve iletişim dünyasına dair önemli bir arşiv niteliği taşıyacak.

Söz sizde, dediğimiz üçüncü ve son sayıda ise sözü mecralara bıraktık.

Ulaşabildiğimiz ve zaman ayırabilen herkese yer vermeye çalıştık. Pandeminin etkilerini biraz daha geniş bir açıdan; sinema, açık hava, dijital, basılı gibi mecralardan dinledik.

Söz sizde…


Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye’nin 103. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.