Site icon Campaign Türkiye

Snoopy’nin Beagle Scouts’u, yenilenmiş ürünleriyle 50 yaşına girdi

Snoopy ve ekibiyle yarım asırlık açık hava maceralarını kutlayan Peanuts ve vintage film kamerası özelleştiricisi Retrospekt, retro teknolojiye sahip nostaljik bir ekipman koleksiyonunu piyasaya sürmek için bir araya geldi.

Beagle Scouts’un 50. yıl dönümü serisinde özel sürüm Polaroid kamera, 35 mm film kamerası ve taşınabilir kaset çalar bulunuyor ve bunların tümü Charles Schulz‘un unutulmaz Beagle Scouts’unun cazibesini taşıyor.

1974 yılında Schulz tarafından tanıtılan, Snoopy liderliğindeki Beagle İzcileri (Beagle Scouts), keşif ruhunu ve doğanın güzelliğini temsil ederek kısa sürede hayranların favorisi haline geldi. Günümüze hızlı bir şekilde ilerleyerek ve onların zamansızlıkları kelimenin tam anlamıyla kamera(lar)da yakalanacak.

Koleksiyonun gösterişli parçası Polaroid 600 Beagle Scouts, 1980’li ve 90’lı yılların eski Polaroid modellerinin yenilenmiş parçalarından üretilen bu şipşak film kamerası, canlı Beagle Scouts grafiklerine sahip yeni tasarlanmış bir dış kaplama ile kaplandı.

Kişisel bir dokunuş ekleyen her kamera, ekibin değiştirilebilir parçalarıyla birlikte geliyor.

Polaroid kamerayı tamamlayan FC-11 35mm film kamerası ve CP-81 taşınabilir kaset çaların her ikisi de Beagle Scouts estetiğiyle yeniden tasarlandı.

Film fotoğrafçılığının yeniden canlanması için tasarlanan FC-11, sabit odaklı bir lense ve isteğe bağlı flaşa sahip.

Aynı zamanda CP-81, uyumlu kulaklıklarla birlikte nostaljik bir kaset deneyimi sunuyor.

Retrospekt, topluluğu tamamlamak için ayrıca klasik dış mekan ekipmanlarını anımsatan, geleneksel orman yeşili ve açık pudra renk tonlarında iki kamera çantası tasarladı. Bu özel seri, Beagle Scouts içeren Peanuts çizgi romanlarıyla kaplı çeşitli kullanımlar için de yeterince çok yönlü.

179 ABD Doları fiyatıyla satılan Polaroid kamera, Polaroid 600 filmi kullanırken, perakende satış fiyatı 59 ABD Doları olan FC-11 film kamerası ise standart 35 mm filmle uyumlu. CP-81 kaset çalar ve kulaklıkların fiyatı 99 ABD Doları. Bu özel parçalar, 1 Aralık’ta Kuzey Amerika saatiyle (CST) saat 12.00’de (10.00 K. Amerika Pasifik saati-PST / 13.00 K. Amerika Doğu saati- EST) doğrudan Retrospekt’in web sitesinden satın alınabilir veya ön sipariş verilebilir.

Kaynak: DesignTAXI

https://designtaxi.com/news/425854/Snoopy-s-Beagle-Scouts-Turn-50-With-Cute-Retrofitted-Polaroids-Cassette-Players/

Exit mobile version