Site icon Campaign Türkiye

Snoop Dogg ve Martha Stewart çakmağını arıyor

Esrar kullandığı bilinen ünlü ikili Snoop Dogg ve Martha Stewart, çakmaklarını bulmak için Bic‘in marihuana tatilinde yayınlanan son reklamında bir araya geliyor. M Booth, Doner CX ve Merkley + Partners tarafından yaratılan (The Most Borrowed Lighter kampanyasının devamı niteliğindeki) Bic Lights up America’da, Snoop ve Martha, country şarkıcısı Willie Nelson’ın çakmaklarını çaldığını varsayıyor ve bir arama organize ediyorlar.

Sosyal medyada yayınlanan videoda Stewart ve Snoop Dogg, Nelson ile görüntülü, çevrim içi toplantı düzenliyorlar, Kimse Willie’nin nerede olduğunu bilmiyor ve bu sebeple Bic, Amerikalılar’ı onu bulmak için yardıma çağırıyor.

Kampanyayı başlatmak için Bic; Blunt, CA, Pottsville, PA, Weed, CA, Stoneville, NC ve Hashtown, IN dahil olmak üzere pek çok şehirdeki açıkhava panolarının yanı sıra New York, Times Square’deki dijital reklam panosunu kullanacak. Arama grubuna katılmak ve etkileşimli bir haritayı görüntülemek için bir harekete geçirici mesaj ve bir mikro site de çalışmalara dahil olacak. Çakmağı tutan Nelson’ın yer aldığı bir reklam panosunu görebilen kazanan, Snoop Dogg ve Stewart tarafından imzalanmış özel ürünleri kazanacak (azananlar mayıs ayında açıklanacak).

Bic Flame for Life Pazarlama Direktörü Jeany Mui, kampanyanın EZ çakmakların genellikle arkadaşlar ve aile tarafından ödünç alındığı fikri üzerine inşa edildiğini belirtti ve ekledi: “BIC EZ Reach çakmaklarını oldukça sık kullanmalarıyla tanınan üç efsanevi ikon; Willie Nelson, Snoop Dogg ve Martha Stewart’tan daha iyi kim bu girişimin desteklenmesine yardımcı olabilirdi ki?” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Exit mobile version