artwork

Snoop Dogg ve Martha Stewart çakmağını arıyor

12 ay önce

0

OOH reklam panolarını da kapsayacak olan kampanya, Amerikalılar’ı Snoop’un çakmağını bulmasına yardım etmeye çağırıyor

Esrar kullandığı bilinen ünlü ikili Snoop Dogg ve Martha Stewart, çakmaklarını bulmak için Bic‘in marihuana tatilinde yayınlanan son reklamında bir araya geliyor. M Booth, Doner CX ve Merkley + Partners tarafından yaratılan (The Most Borrowed Lighter kampanyasının devamı niteliğindeki) Bic Lights up America’da, Snoop ve Martha, country şarkıcısı Willie Nelson’ın çakmaklarını çaldığını varsayıyor ve bir arama organize ediyorlar.

Sosyal medyada yayınlanan videoda Stewart ve Snoop Dogg, Nelson ile görüntülü, çevrim içi toplantı düzenliyorlar, Kimse Willie’nin nerede olduğunu bilmiyor ve bu sebeple Bic, Amerikalılar’ı onu bulmak için yardıma çağırıyor.

Kampanyayı başlatmak için Bic; Blunt, CA, Pottsville, PA, Weed, CA, Stoneville, NC ve Hashtown, IN dahil olmak üzere pek çok şehirdeki açıkhava panolarının yanı sıra New York, Times Square’deki dijital reklam panosunu kullanacak. Arama grubuna katılmak ve etkileşimli bir haritayı görüntülemek için bir harekete geçirici mesaj ve bir mikro site de çalışmalara dahil olacak. Çakmağı tutan Nelson’ın yer aldığı bir reklam panosunu görebilen kazanan, Snoop Dogg ve Stewart tarafından imzalanmış özel ürünleri kazanacak (azananlar mayıs ayında açıklanacak).

Bic Flame for Life Pazarlama Direktörü Jeany Mui, kampanyanın EZ çakmakların genellikle arkadaşlar ve aile tarafından ödünç alındığı fikri üzerine inşa edildiğini belirtti ve ekledi: “BIC EZ Reach çakmaklarını oldukça sık kullanmalarıyla tanınan üç efsanevi ikon; Willie Nelson, Snoop Dogg ve Martha Stewart’tan daha iyi kim bu girişimin desteklenmesine yardımcı olabilirdi ki?” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...