Snapchat ve Nike’tan ortak bir kampanya

Snapchat ve Nike‘tan ortak bir kampanya ile kullanıcılar NBA All-Star‘ın etkinliğinde Air Jordan III “Tinker” ile tanıştılar.

NBA All-Star haftasonunda Nike, Los Angeles’ta özel bir konser düzenledi ve yeni Air Jordan III “Tinker” spor ayakkabısını tanıttı. Kullanıcılar Snapchat üzerinden, basket potasında gösterilen kodu taratarak yeni ayakkabıyı görebildiler.

Konuklar daha sonra e-ticaret yazılım şirketi Shopify’ın teknolojisi yardımıyla Snapchat’ten ayakkabıları satın alabildiler. Markanın 30’uncu yıldönümü için sınırlı sayıda üretilen ayakkabılar, Darkstore adlı bir lojistik girişimi sayesinde müşterilere aynı gün teslim edildi.

Müşterilerin alışveriş deneyimini zenginleştirmeye yönelik bu yeni yaklaşım, perakende satışın geleceğine dair de bir bakış sundu. Bu yeni deneyim, müşteriler ve markanın sanal bir mağazada bir araya gelmesine olanak sağlıyor. İnsanları bir araya getirerek ve aynı gün teslimat rahatlığı sunarak, çevrimdışı ve çevrimiçi perakendeciliği bir arada sunuyor.

Snapchat daha önce de Netflix ve Shazam ile sağladığı bir iş birliği ile fenomen dizi Stranger Things dünyasına açılan bir kapı sağlamıştı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.