Snapchat, Spectacles ile online satış işinde

7 yıl önce

0

En popüler sosyal medya platformlarından Snapchat, ismini Snap Inc. olarak değiştirdikten sonra yeni ürünleri de bünyesine katmaya başladı. Bunların en önemlisi de Spectacles oldu. 

Snap Inc.'in büyük ses getiren kameralı gözlükleri Spectacles piyasaya çıktıktan sonra Snapbot ismi verilen yerlerde satılmaya başlamıştı. Snapbot'lar bir yerde 24 saat boyunca duruyor ve sonraki gün başka bir yerde konumlandırılıyordu. Sıradaki yerin neresi olacağıysa sadece ürünün internet sitesinden belirtiliyordu.

"Sürpriz" usulü ilerleyen Snapbot'lar eğlenceli ve adından söz ettiren bir pazarlama tekniği olsa da ürüne ulaşamayan birçok kişi vardı. Şimdi bu 129 dolarlık gözlükleri internet üzerinden satın almak da mümkün. 

Snapbot'larda satın alınabilen ürün sayısı 2'ydi ancak internet üzerinden Spectacles siparişi vermek isteyenlere marka 6 adet ürün sınırı koymuş. Kişilere ulaşması 2 ile 4 hafta arasında olan gözlüklerin Snap Inc.'e tonlarca para kazandırması beklenmiyor. Ancak online satışın bu ürün üzerinden para kazanmada daha doğru bir hamle olduğu öngörülüyor. 

Kaynak: The Verge