Snapchat, Spectacles ile online satış işinde

6 sene önce

0

En popüler sosyal medya platformlarından Snapchat, ismini Snap Inc. olarak değiştirdikten sonra yeni ürünleri de bünyesine katmaya başladı. Bunların en önemlisi de Spectacles oldu. 

Snap Inc.'in büyük ses getiren kameralı gözlükleri Spectacles piyasaya çıktıktan sonra Snapbot ismi verilen yerlerde satılmaya başlamıştı. Snapbot'lar bir yerde 24 saat boyunca duruyor ve sonraki gün başka bir yerde konumlandırılıyordu. Sıradaki yerin neresi olacağıysa sadece ürünün internet sitesinden belirtiliyordu.

"Sürpriz" usulü ilerleyen Snapbot'lar eğlenceli ve adından söz ettiren bir pazarlama tekniği olsa da ürüne ulaşamayan birçok kişi vardı. Şimdi bu 129 dolarlık gözlükleri internet üzerinden satın almak da mümkün. 

Snapbot'larda satın alınabilen ürün sayısı 2'ydi ancak internet üzerinden Spectacles siparişi vermek isteyenlere marka 6 adet ürün sınırı koymuş. Kişilere ulaşması 2 ile 4 hafta arasında olan gözlüklerin Snap Inc.'e tonlarca para kazandırması beklenmiyor. Ancak online satışın bu ürün üzerinden para kazanmada daha doğru bir hamle olduğu öngörülüyor. 

Kaynak: The Verge

Senin için
Tümünü göster
Küresel pazarlama endüstrisi 2023 DEI Census’u başlatıyor

Pazarlama uzmanları, anonim olarak 15 dakikalık anketi dolduruyor ve iş...

Küresel Agency of the Year’da Türkiye

Campaign Küresel Agency of the Year kısa listesinde Türkiye’den isimler...

Küresel Agency of the Year kısa listesi açıklandı

Aday ajanslar arasında VMLY&R, Åkestam Holst NoA, Oliver, Wavemaker ve...