artwork

Snapchat ne için kullanılır?

1 yıl önce

0

“Wait’ll You See This” kampanyası, platform hakkındaki bilgi eksikliğini gidermeyi amaçlıyor

AR entegrasyonuyla tamamlanan “Wait’ll You See This”, “en iyi bilinen, en az anlaşılan” sosyal uygulama hakkında sohbet başlatmayı amaçlıyor.

Eski Wieden+Kennedy yöneticisi Colleen DeCourcy, geçen yıl şirketin yaratıcı yönetmeni olarak Snap’e katıldığında, bunun “en iyi bilinen ancak en az anlaşılan” sosyal platform olduğunu söylemişti. Yeni marka kampanyası da bunu düzeltmeyi hedefliyor.

Artık teknoloji markalarının çok ayrıntılı ürün tanıtımlarını yapan reklamlarını görmeye alıştık. Snap’in yeni reklamı da bir istisna olmayacak gibi görünüyor.

At kafalı insanlar, üç popolu köpekler, metrodaki yolcuların ölü, aptal bakışları… Her şey var. Bazıları için sosyal medya, distopik kabusların malzemesi olacak; diğerleri içinse yaratıcı olasılıkları eğlenceye çevirecek. Marka ikincisini hedefliyor.

DeCourcy, birincil hedeflerden birinin Snapchat kullanan ve kullanmayan kişiler arasında bir diyalog başlatmak olduğunu söylüyor. “Yayın özelliği olmayan bir platformuz ve işin güzel yanı, eğer kullanıcısı değilseniz pek bir fikriniz olmuyor. Bu yüzden insanları oraya çekmeye çabalıyoruz. Snapchat’e bir gözetleme deliği açmaya ve insanlara neler sunduğunu göstermeye çalışıyoruz.”

Şirkete 2022 Ağustos’ta katılan ve daha önce DeCourcy ile Wieden+Kennedy’de ECD olarak çalışan Snap Yönetici Yaratıcı Yönetmeni Eric Baldwin önderliğinde, şirket içinde oluşturulan kampanya tek seferlik değil; devam eden bir marka platformu olacak.

Arcadia Creative Studi Global Direktörü Resh Sidhu, Snap’in AR teknolojisinin birinci sınıf olduğunu ve reklamın kendisinin, her şeyin nasıl çalıştığını göstermek için mükemmel bir platform olduğunu söylüyor.”AR’ın bu kampanyanın merkezinde olmasını istedik ve bunu yapmanın mükemmel yolu buydu. AR ekibimizi heyecanlandıran şey, bunun çalışmalarımızı dünyayla paylaşmaya devam etmemiz için bir zemin oluşturması. Her şey, insanlar için bunu mümkün kılmak ve deneyimlemelerine izin vermekle ilgili.”

Snap, her gün 250 milyondan fazla kişinin Snapchat’te AR ile etkileşime girdiğini ve günde 6 milyardan fazla AR oyunu oynadığını bildiriyor. Platform için 3 milyondan fazla AR Lensi oluşturan 300.000 AR yaratıcısı ve geliştiricisi bulunuyor.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Forbes

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...