artwork

“Snapchat jenerasyonu” ile tanışın

4 yıl önce

0

Snapchat, platformun ilk global B2B kampanyası “Snapchat jenerasyonu ile tanışın”da “kullanıcı tabanının eşsiz zihniyeti” olarak tanımlanan şeyi anlatıyor.

Snap’in global iş pazarlama ekibi ve dahili yaratıcı ekibi tarafından üretim ortağı SpecialGuest’in oluşturduğu kampanya ABD, Kanada ve Avustralya’da yayınlanıyor. Kampanya, basılı ve dijital reklamcılıktan oluşan, Frito-Lay, Starling Bank ve NFL gibi mevcut reklamverenlerin Snapchat jenerasyonunu tanımlayan videolardan kesitler içeriyor. Reklam, 17 Ağustos’tan itibaren Birleşik Krallık’ta, ardından 24 Ağustos’tan itibaren Avrupa ve MENA’da yayında olacak.

Snapchat Baş Pazarlama Direktörü Kenny Mitchell, Campaign’e “Snapchat Nesli” kampanyasının yaşla değil, markanın kullanıcılarının zihniyeti ile ilgili olduğunu söyledi. Kullanıcıları da “Yakın arkadaşlarıyla bağlantı kurmada görsel iletişimin gücüne inanan bir grup insan” olarak tanımladı.

Snapchat genellikle genç kullanıcılarla ilişkilendirilirken, Mitchell eski kullanıcı tabanının büyüdüğünü söyledi ve 25 yaşın üzerindeki kullanıcıların önemli bir kısmının Snapchat’i büyük sosyal platformlar arasında en başta tercih ettiğini iddia etti.

Snapchat, kısa süre önce finansal verilerini açıkladı; yıllık %29 artışla 917 milyon $ (693 milyon £) gelir elde ederken, şirketin zararları da %12 artışla 632 milyon $ ‘a yükseldi. Ancak Mitchell, devam eden yatırımlarla şirketin sürdürülebilir olduğu konusunda ısrarcı.