Snapchat ‘gerçek arkadaşlar’a odaklanıyor

Snapchat, ilk küresel entegre pazarlama kampanyasını “gerçek arkadaşlık” mesajı ile başlattı.

Sosyal medya platformunun iç yaratıcı ekibi tarafından geliştirilen kampanya, “sizi olduğunuz gibi seven” insanların değerini ve önemini göstermeyi amaçlıyor.

Kampanya filminde 37 gerçek Snapchat kullanıcısının, arkadaşlarıyla nasıl tanıştıkları ve arkadaşlıklarını benzersiz kılan şeylerle ilgili röportajlarından kesitler yer alıyor.

Snapchat, ilk pazarlama şefi olan Kenny Mitchell’in Nisan ayında atanmasının ardından ilk kez küresel bir pazarlama kampanyası oluşturdu. Birleşmiş Milletler’in 30 Temmuz’daki Uluslararası Dostluk Günü ile aynı zamana denk getirilen kampanya kullanıcıların seslerini ve gerçek Snap’lerini içeriyor. Filme ek olarak açık hava reklamları da kampanyaya dahil.

Snapchat bu kampanyayla  Facebook ve Twitter’da, botların ve sahte kullanıcıların yayılmasına da dikkat çekiyor. Bu yılın başlarında, Facebook, altı ay içinde 3,3 milyar sahte kullanıcıyı çıkardığını bildirirken, geçen yıl Twitter 70 milyon sahte hesabı kapattığını açıkladı.

Gregg Kaysen tarafından yazılan kampanyanın sanat yönetmenliğini Jo Gennett, Lu Liu, Lake Buckley ve Geoff Lecy üstlendi.

Kampanya şu ana kadar ABD, Hindistan ve Avustralya’da sinema, yayın, baskı ve dijital etkinlikleri içeriyor. Sonbaharda İngiltere, Fransa, Almanya ve İspanya da dahil olmak üzere Avrupa pazarlarında devam edecek.

Kaynak: www.campaignlive.com

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.