Site icon Campaign Türkiye

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat‘in AR Kurumsal bölümünü kapatma kararı, platformun gelişen artırılmış gerçeklik stratejisi hakkında soruları gündeme getirdi.

Nisan 2023’te başlatılan bu bölüm, işletmelerin Snapchat’in AR teknolojisini kendi uygulamalarına entegre etmelerine yardımcı olmayı amaçlıyordu. Ancak CEO Evan Spiegel‘in notuna göre, bireysel müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için AR yeteneklerini genişletmek için gereken yatırım ve üretken yapay zekanın büyümesi, Snapchat’in “sunumlarını farklılaştırmasını” zorlaştırdı.

Ancak bu hamleyle birlikte Snapchat, kullanıcılar ve reklamverenler için AR deneyimlerine hala yatırım yapmayı planladığı konusunda kararlı. Evan Spiegel’in açıklamasına göre durum ise şöyle: “AR’ın önemini azaltmıyoruz. Aslında AR reklamcılığındaki çabalarımızı güçlendirmek ve Snapchat kullanıcılarına sağlanan temel AR deneyimlerini geliştirmek için kaynakları stratejik olarak yeniden tahsis ediyoruz.”

Aynı zamanda, üretken yapay zeka yeteneklerinin büyümesi, AR deneme deneyimleri için daha fazla rekabet yaratması ve Snapchat’in sunduğu tekliflerin farklılaştırılmasını zorlaştırdı.

Snapchat’in AR deneyimleri alanına yönelik daha önceki girişimleri arasında “Black Adam” ve “Shazam” gibi büyük bütçeli filmlerin yanı sıra güzellik markası L’Oréal de yer alıyordu.

 

Kaynak: Digiday

https://digiday.com/marketing/snapchat-sunsets-its-ar-enterprise-division-as-it-vows-to-give-advertisers-ar-tools/

Exit mobile version