artwork

Snap, AR Lab için WPP ile iş birliği yaptı

1 sene önce

0

Snapchat sahibi Snap, markaların e-ticarete odaklanarak AR bazlı sürükleyici deneyimler oluşturmasına yardımcı olmayı vadeden global ortaklık AR Lab‘i lanse etmek için WPP ile iş birliği yaptı.

İki şirket, anlaşmanın WPP’nin yaratıcılık, medya, ticaret ve teknolojideki yeteneklerini Snap’in AR konusundaki uzmanlığıyla bir araya getireceğini söyledi.

Snap’in ilk AR ajans ortağı olan WPP, markaları ve ajansları yaratıcı içerik ve kampanya geliştirme hakkında bilgilendirmek için özel içgörüleri ve verileri kullanabileceği yeni Snapchat Trends aracı gibi ürünler ve teknolojiler konusunda platformla iş birliği yapacak. Anlaşma ayrıca şunları kapsıyor:

  • AR yaratıcı geliştirmedeki en iyi uygulamaları ve markalı AR deneyimlerinin sorunsuz bir şekilde pazara nasıl sunulacağını kapsayan özel bir AR Lab Strateji Kılavuzu
  • WPP müşterileri için kampanyaların etkinliğini artırmayı amaçlayan, birlikte geliştirilmiş bir optimizasyon puan kartı

  • Snap’in sponsorluğunda WPP müşterileri için üç ayda bir düzenlenen AR üretim yarışması, İngiltere ve ABD dahil olmak üzere önemli pazarlardaki müşterilere odaklandı. Snap, kazanan kampanyaları geniş ölçekte Snapchat’te hayata geçirmek için finansman sağlayacak.

WPP Stratejik Geliştirme ve Ortaklıklardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sanja Partalo: “AR, sanal denemeden sürükleyici dijital deneyimlere kadar pazarlama ve ticaretin geleceğinde önemli bir role sahip. Snap, etkileyici bir AR platformu oluşturdu. Müşterilerimiz ve onların hedef kitlesi için daha zengin, daha yenilikçi ticaret çözümleri geliştirmelerini sağlayabileceğimiz için onlarla ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Snap’in Global Ajans Ortaklıkları Başkan Yardımcısı David Roter şöyle ekledi: “Her gün 200 milyondan fazla Snapchat kullanıcısı AR ile etkileşim içinde. Bu ortaklık ile markalar, insanlara ilgi çekici, etkili ve gerçek iş sonuçları sağlayan yollarla ulaşabilecek. Bu girişimi WPP ile başlatmaktan heyecan duyuyoruz, dünyanın dört bir yanındaki müşterileriyle birlikte pazarlama ve ticarette bu önemli adımı ileriye taşımak için sabırsızlanıyoruz.”

Deloitte Digital tarafından İngiltere, ABD ve Fransa da dahil olmak üzere 15 büyük pazarda gerçekleştirilen Snap için yakın zamanda yapılan bir araştırma, önümüzdeki yıllar için tüketicilerin, markalarla olan etkileşimler nezdinde AR’ın büyük bir rol oynayacağını düşündüklerini ve ankete katılanların %94’ünün alışverişlerinde AR’dan yardım almayı beklediğini ortaya koydu. Çalışma, 2025 yılına kadar küresel olarak 13 ila 69 yaş arasındaki 4,3 milyar insanın AR kullanacağını tahmin ediyor (2021’deki sayının neredeyse üç katı).

WPP medya satın alma kolu GroupM’in geçen yıl sosyal AR yatırımını ikiye katladığını belirtti.

Senin için
Tümünü göster
Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...

Küresel pazarlama endüstrisi 2023 DEI Census’u başlatıyor

Pazarlama uzmanları, anonim olarak 15 dakikalık anketi dolduruyor ve iş...