artwork

SMG Türkiye ile BUBA iş birliğine başladılar

9 yıl önce

0

Starcom Mediavest Group Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Business Angels (BUBA), uzun dönemli eğitim ve danışmanlık iş birliğine başladı.

2014 yılında Boğaziçi Mezunlar Derneği tarafından Vodafone ve Garanti Bankası stratejik ortaklığıyla kurulan BUBA, finansman arayışı olan girişimciler ile yüksek büyüme potansiyeline sahip girişim arayışında olan yatırımcıları bir araya getiren bir mikro ekosistem. Ana misyonu, doğru girişim projelerini doğru yatırımcılarla bir araya getirmek olan BUBA, girişimcilere eğitim ve mentorluk desteği, yatırımcılara ise yüksek büyüme potansiyeline sahip yeni girişim projelerine sınırsız erişim, diğer yatırımcılarla fikir alışverişi, iş birliği ve ortak yatırım yapma imkanı sunuyor.

İnanç Dedebaş

BUBA iş birliğiyle ilgili çok heyecanlı olduğunu ifade eden SMG Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş, “Starcom Mediavest Group olarak, pazarlamadaki hızlı değişim çağına liderlik etme iddiasında, teknoloji ile birlikte gelişmeyi amaçlayan, gelecek odaklı bir şirketiz. Bu nedenle, işimizi dönüştürme ve yeniden tanımlama sürecimiz kesintisiz devam ediyor. Bir yandan biz işimizi dönüştürürken, bir taraftan da pazarlama iletişimi ekosisteminde olan başka şirketler, girişimler ve yeni nesil fikirler bu dönüşüme katkı sağlıyorlar. Müşterilerimiz ve çalışanlarımızla birlikte, iletişim planlarımızın farklılaşmasına katkı sağlayacak bu yeni nesil şirketlerle yakın olmak, onlardan öğrenmek ve onlara katkı sağlamak istiyoruz. Küresel düzeyde Fortune 100 listesindeki en fazla sayıda şirketle çalışan ajans olmamızın ötesinde, yeni nesil şirketler de radarımızda olmaya devam edecek. Mevcut kategorisindeki iş modelini dönüştüren Airbnb gibi bir müşterimizin olmasının ve birçok start up’a hizmet vermemizin, stratejik bir önemi olduğunun farkındayız. Türkiye’de de BUBA ile iş birliğimiz, bize pazarlama ve pazarlama iletişimi alanında, geleceğin teknolojileri ve şirketleriyle birebir temas edebilme fırsatı, farkındalık, bilgi birikimi, uygulama önceliği ve ‘gelecek’ vizyonu sağlayacak” açıklamasında bulundu.

Timuçin Bilgör

BUBA Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin Bilgör ise SMG Türkiye ile iş birliklerini, “Yenilikçi teknolojisi ile öne çıkan fakat pazarlama konusunda yetersiz kaldığı için gerçek potansiyeline ulaşamayan çok sayıda girişim var. Girişimlerin bu gibi eksikliklerin giderilmesi ve ekosistemdeki dayanışma kültürünün pekişmesi için alanlarında öncü olan kurumların girişimcilerle bir araya gelerek bilgi transferinde bulunmaları şart. Starcom Mediavest Group ile olan işbirliğimiz ekosistemdeki bu büyük ihtiyacı gidermeye yönelik önemli bir adımdır” diye değerlendirdi.

Bu iş birliği çerçevesinde Starcom Mediavest Group, BUBA sistemi içerisindeki yüzlerce yüksek büyüme potansiyelli girişimci arasında pazarlama iletişimi konusunda öne çıkan start-up’lardan ilgili teknoloji ve iş modelleri konusunda eğitim ve danışmanlık desteği alacak, bu start-up’larla marka iletişimindeki yenilikçi kullanım modelleri üzerine çalışacak; onlara iletişim stratejileri ve medya yatırımı konularında eğitim ve danışmanlık desteği verecek.

 

Senin için
Tümünü göster
Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en büyük ödeme kuruluşlarından Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile...