Sky Creative, ET ve Elliott’u buluşturdu

Sky Creative, ilk Noel reklamında 37 yıl sonra ET ve Elliott’u buluşturdu.

Reklam, Sky Creative ve ET filmi yönetmeni Steven Spielberg işbirliğiyle Comcast’ın ajansı Goodby Silverstein & Partners tarafından yaratıldı.

Sky, ilk Christmas reklamını ET ile artık bir aile sahibi olan yetişkin arkadaşı Elliott ile birleştirerek başlattı.
Bugün başlatılan çalışma, Sky Creative’in ana şirketi olan Comcast ile reklam ajansı Goodby Silverstein & Partners’ın işbirliğinin bir sonucu.

Geçtiğimiz yıl Rupert Murdoch’un 21st Century Fox’unda yer alan Sky’ı satın alan Comcast ayrıca 1982 yapımı ET Extra-Terrestrial’ın yapımını gerçekleştiren NBCUniversal’ın da sahibi.

ET’nin arkasındaki yönetmen Steven Spielberg de ET karakterini Comcast’in pazarlamasında kullanma fikrini onayladı ve orijinal senaryoda gerçekleştirilecek düzenlemelere katkıda bulundu.

İki dakikalık reklam filminde ET’nin Dünya’ya döndüğü ve en son 10 yaşında bir çocuk olarak gördüğü Elliott ile bir araya gelmesi anlatılıyor. Karakterler birbirlerini en son 37 yıl önce gördüklerinden beri teknoloji değişmiş olsa da, film arkadaşlıklarını vurgulayabiliyor.

Sky Creative’in yönetici direktörü Robin Garton, Campaign UK’e Comcast ve Sky’ın gelecekte de pazarlama kampanyalarında işbirliği yapmasını beklediğini söyledi ve ekledi: ‘’Comcast açıkça Sky’ın sahibi ve Amerika’da bir ürün ve içerik sağlayıcısı olarak da bizim yaptığımızı yapıyor. Bu nedenle aynı senaryoyu kullanacağımız bir anlaşma gerçekleştirdik.Bu bir ilkti. Sky ve Comcast’ın nasıl bir işbirliği yapabileceği konusunda ve çekimler hakkında çok konuştuk. Birçok zorluğu beraber yaşadık ve birbirimizden birçok şey öğrendik. İleride birlikte başka işler de yapacağız. Sky hakkında bilinen bir gerçek var, insanların sevdikleriyle bağlantı kurmasını sağlıyor ve Noel bunun için uygun bir zaman.’’

Reklam, Anthony Pagaza tarafından yazılırken sanat yönetmenliğini Jennifer Fisher ve Hans Schenk üstlendi. Reklam yönetmenliğini Park Pictures’tan Lance Acord gerçekleştirdi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.