artwork

Skolyozlu “Barbie Bebek”

2 ay önce

0

Oyuncak markası Barbie, çocuklarda farkındalığı artırmayı amaçlıyor

Ünlü oyuncak şirketi Mattel, bu kez skolyozlu yeni bir Barbie bebek çıkardı. Barbie’nin üreticisi Mattel, Barbie’nin küçük kız kardeşi Chelsea’nin kavisli bir omurgaya ve çıkarılabilir sırt desteğine sahip yeni bebeğini piyasaya sürdü.

Bebeği geliştirmek için çocukların kompleks omurga bozuklukları konusunda uzman olan kurul onaylı beyin ve sinir cerrahı Dr. Luke Macyszyn’la yakından çalışan ünlü marka, Barbie ailesinin son üyesiyle aparatı normalleştirmeyi ve çocukları kapsayıcılığı kutlamaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Servisi’ne (NHS) göre bu rahatsızlık her yaşta ortaya çıkabilse de en çok 10 ile 15 yaş arası çocuklarda yaygın. Birleşik Krallık’ta her bin çocuktan yaklaşık üç ya da 4’ünün skolyoz tedavisi görmesi gerekiyor.

Büyüdükçe omurga doğal olarak iyileşebileceğinden çocuklarda tedavi her zaman gerekli olmasa da eğriliğin daha fazla ilerlemesini önlemek için korse veya alçı kullanılabilir.

Mattel’in başkan yardımcısı ve Barbie and Dolls Küresel Başkanı Lisa McKnight, “Temsilin gücüne inanıyoruz ve çocukların kendilerini Barbie’de görebilmesi için çeşitli görünümlerde bebekler yaratmaya kararlıyız ve şimdi de sırada Barbie’nin küçük kız kardeşi Chelsea’yi kutlamak var” diyor.

Senin için
Tümünü göster
Hayatta her şeyi değiştiremeyiz… Yemek uygulamamız hariç!

Migros Yemek, üç filmden oluşan yeni lansman kampanyasını yayınladı...

Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...