artwork

Siyahi topluluğu yüzmekten alıkoyan sosyal engeller…

6 ay önce

0

Nike Swim, siyahi yüzücüleri ön plana çıkaran bir sergiyle siyahi topluluğun yüzmesine ket vuran engelleri yıkmayı hedefliyor.Kampanya, Soho’daki The Black and White Store’da iki gün süren halka açık sergiyle çekilen “Fear of the Water” adlı kısa filme üzerine inşa ediliyor.

Tayler Prince-Fraser tarafından yönetilen ve çekilen, 7 – 8 Ekim’de düzenlenen iki günlük halka açık sergi, siyahi topluluğun spora daha fazla dahil edilmesini amaçlıyordu.

Prince-Fraser: “Bireyler kendilerine benzeyen, onlar gibi konuşan ve onlar gibi yaşamış insanlardan ilham alır.” dedi.

Nike, kampanyanın “bir “Siyahi yüzme kampanyası” olmadığını vurguladı ve projenin “yüzücülerin daha çeşitli temsilini normalleştirmek” amacını aşacağını savundu.

Nike yaptığı bir açıklamada şunları söyledi: “Çözümümüz, hem dijital hem de fiziksel olarak görüntülenen bir dizi fotoğraf aracılığıyla spor ve toplum arasında etkileşim kurmaya çalışan gerçek bir etkileşim noktası oluşturmaktı. Görüntüler hedef kitlede bir aşinalık, mutluluk ve güç duygusu uyandıracak.”

Kampanya, fotoğrafçı Prince-Fraser tarafından bu yılın başlarında çekilen kısa film “Fear of the Water”ın bir uzantısı.

Film, siyahi toplumun yüzme konusunda karşılaştığı sosyal ve kültürel engelleri gözler önüne seriyor. Sport England’ın siyah yetişkinlerin %95’inin ve siyah çocukların %80’inin yüzemediğini tespit eden araştırmasından yola çıkıyor.

Siyahi insanların yüzmeyi öğrenmesinin önünde duran bazı engellere değinen film, su korkusuyla yüzleşen genç bir siyahi çocuğun perspektifinden çekilmiştir.

 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Hiçbir şey Pot Noodle gibi dolduramaz

Pot Noodle, İngiltere’deki çukurların ciddi sorununu erişteyle çözüyor...

London Youth işverenlerin dikkatini sokak sanatıyla çekiyor

London Youth, gençlerin iş bulma mücadelesine dikkat çekmek için iş...

Öğrenciler sınav zamanlarında yalnız değil

Snickers, sınav dönemlerindeki öğrencilerin açlıkla savaşlarını yenmelerine yardımcı oluyor...