Sivil toplum kuruluşları #BirlikteRengarenk diyor

VMLY&R’ın fikir sahibi olduğu #BirlikteRengarenk projesi, sivil toplum kuruluşlarının desteği ile Türkiye’nin farklı sokaklarında aynı anda yerini aldı.

LGBTİ+ bayrağındaki 6 renk, tek başına sorun çıkarmazken bir araya geldiğinde kabul görmemesi iç görüsünden yola çıkıp, farklı renklerde 6 sivil toplum kuruluşu ile iş birliği yapılarak, bu 6 rengin bir araya geldiği çalışma sokaklarda yerini aldı.

Dünyanın birçok yerinde coşkuyla kutlanan Onur Yürüyüşleri, Türkiye’de 2015’ten bu yana çeşitli sebepler gösterilerek yürüyüş izni alamıyor. Cadde ve sokaklarda gerçekleşen barışçıl yürüyüşlerde, gökkuşağı bayrağı açılmasına izin verilmiyor. Tüm bunların yanında Türkiye’nin çeşitli yerlerinde renkli
merdivenlerin defalarca griye boyatılması ve gökkuşağı renkli ürünlere +18 uyarısı konulmadan satışının  yasaklanmasıyla, gökkuşağı renklerinin hiçbir alanda yaşatılmasına müsaade edilmiyor.

Farklı renklerdeki 6 sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yapılarak hazırlanan bu kampanyada, katılımcı sivil toplum kuruluşlarının kendi renklerini kullanarak, yan yana kiralanan outdoor’larda gökkuşağı renkleri bir araya getirildi.

Sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan LGBTİ+ bayrağını, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki sokaklara taşıyarak, renklere uygulanan yasakları hack’liyor, #BirlikteRengarenk kampanyasıyla bir arada olmanın gücünü herkese gösteriyoruz.

Katılım Gösteren Sivil Toplum Kuruluşları:
Change.org
ESHİD – Eşit Haklar İçin İzleme Derneği
Greenpeace
Hayata Destek
Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı
Uluslararası Af Örgütü

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.