artwork

Sıra dışı saç tarzları metaverse’te

12 ay önce

0

L’Oréal modanın geleceğini gösteriyor, sanal ortamda da herkes kendi tarzını özgürce yansıtabilecek

Wunderman Thompson, L’Oréal‘in birden fazla çevrim içi pazarda doğrudan avatara ürün sunan ilk kuaför markası olması için yaratıcı çalışmalar tasarladı.

L’Oréal, yan kuruluşu L’Oréal Professionnel ile Roblox, Ready Player Me ve Zepeto‘da beş yeni sanal saç stilini piyasaya sürerek metaverse’teki hareketliliğini korumaya devam ediyor.

Sanal cazibe, Wunderman Thompson ile ortaklaşa geliştirilen Gravitas kampanyasının bir parçası. Buradaki amaç; gerçekçi görünümleri kopyalamak değil, yer çekimine meydan okuyan bir saç tasarımıyla yaratıcı sınırları zorlamaktı. L’Oréal’e göre; “metaverse gamer’larına kendilerini tam olarak yansıtabilmeleri için daha fazla fırsat sunuyor.”

Çok platformlu bir lansmanla, öngörülen erişim 234 milyon olarak belirlendi, 40 milyondan fazla oyun hedeflenecek ve şirket, çevrim dışı dikkati de ölçmek için bir adım daha ileri gidiyor. Kampanya için gerçek dünyadaki ilgiyi artırmak ve konseptin tüketicilerde yankı uyandırıp uyandırmadığını görmek için L’Oréal, ünlü CGI sanatçısı Evan Rochette ve Fransız saç tasarımcısı Charlie Le Mindu ile de iş birliği yapıyor.

Metaverse’ü güçlendirmek

L’Oréal, 2022’den bu yana Professionnel ve makyaj markası Maybelline ile birlikte “indirilemeyen sanal parfümeri” hakları, “sanal bir ortamda saç bakım preparatları ve kozmetik vücut bakım preparatları” hakları da dahil olmak üzere bir dizi sanal ticari markayla sürükleyici metaverse’te nabız yokluyor. Kasım ayında Ready Player Me için oyunlardan ilham alan on saç ve makyaj görünümüyle Gravitas koleksiyonunun ilk kısmını yayınladılar.

L’Oréal Professionnel Uluslararası Genel Müdürü Anne Machet şöyle diyor: “Saç güzelliğine yeni bir bakış açısı getirme ve sanal olarak kendini ifade biçimlerinde sınırsız seçenek sağlama yolculuğumuzda bir başka kilometre taşı olduğundan, bu son teknoloji saç stillerini gündeme taşımaktan büyük heyecan duyuyoruz. Marka lideri olarak profesyonel sektörü, CGI sanatçılarını ve tüketicileri daha fazla değer ve artırılmış deneyimler getirerek yükseltmek için benzersiz bir konumdayız. Wunderman Thompson’da Gelişmekte Olan Kanalların Küresel Başkanı Justin Peyton ise şu yorumu yapıyor: “Günlük hayatımızda hepimiz bireyselliğimizi görünüm ve stille ifade etmeyi amaçlıyoruz ve bu, şimdiki neslin yaşadığı sanal dünyada ve oyun ortamlarında da farklı olmayacak.”

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...